Informacje o usługach 3m Se 401

3M Se 401 oferuje wiele usług, które mogą zaspokoić potrzeby różnych grup docelowych. Firma oferuje szeroki zakres usług, w tym przeglądy, diagnostykę, naprawy i instalacje. 3M Se 401 może również dostarczyć profesjonalne porady i wsparcie techniczne, aby pomóc klientom w optymalizacji ich systemów technologicznych. 3M Se 401 ma wieloletnie doświadczenie w oferowaniu usług wysokiej jakości, a jej wykwalifikowani pracownicy mają udowodnione wyniki w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań.

Ostatnia aktualizacja: Informacje o usługach 3m Se 401

3M Company

Państwo

 Stany Zjednoczone

Siedziba

Maplewood

Data założenia

1902

Forma prawna

spółka publiczna

Zatrudnienie

91 536 osób (2017)[1]

Giełda

NYSE: MMM

ISIN

US88579Y1010

Dane finansowePrzychody

31, 765 mld USD (2018)[1]

Wynik operacyjny

7, 207 mld USD (2018)[1]

Wynik netto

5, 349 mld USD (2018)[1]

Aktywa

36, 500 mld USD (2018)[1]

Kapitał własny

13, 142 mld USD (2014)[1]

Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa

3M Company (dawniej jako Minnesota Mining and Manufacturing Company) – amerykański koncern zajmujący się produkcją i sprzedażą różnorodnych wyrobów, między innymi tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych, oferujący łącznie ponad 55 tys. produktów.

3M jest jedną z 30 przedsiębiorstw indeksowanych przez Dow Jones Industrial Average.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Firma 3M została założona w 1902 roku jako Minnesota Mining and Manufacturing Company przez dr. J. Danley Budda, Henry’ego S. Bryana, Williama A. McGonagle’a, Johna Dwana oraz Hermona W. Cable’a. W 1914 roku powstał ich pierwszy ekskluzywny produkt Three-M-ite Abrasive Cloth, a w 1921 opatentowano oraz zaprezentowano 3M Wetordry Waterproof Sandpaper, pierwszy na świecie wodoodporny papier ścierny[2].

W 1940 roku 3M produkował towary wojskowe w czasie II wojny światowej. Po jej zakończeniu, w 1946 roku zadebiutował na giełdzie New York Stock Exchange (NYSE)[2].

W 1954 roku RCA po raz pierwszy używał taśmy magnetycznej 3M do nagrywania programów telewizyjnych, a w 1962 roku siedziba firmy 3M została przeniesiona do Maplewood[2].

W 1978 roku niebieskie logo firmy zostało zastąpione na te w kolorze czerwonym i przybrał nazwę 3M Red[2].

W 1990 roku zaprezentowano komputerowe filtry prywatności, które pozwalały na ochronę danych wyświetlanych na monitorach, natomiast w 2004 roku firma osiągnęła 20 miliardów dolarów ze sprzedaży swoich produktów, a w 2013 – 30 miliardów dolarów[2].

W 2016 roku w głównej siedzibie 3M zostało otwarte nowe laboratorium badawczo-rozwojowe[2].

3M w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Spółka 3M Poland powstała w 1991 r. Jej siedziba w Kajetanach wybudowana została w 1997 r. Przedsiębiorstwo ma w Polsce 6 zakładów produkcyjnych – we Wrocławiu, Janinowie i Rabce oraz centrum dystrybucyjne w Dąbrowie Górniczej[3]. Ponadto we Wrocławiu działa centrum usług wspólnych, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe. W 2021 r. 3M zatrudniała w Polsce 4, 2 tys. pracowników, a łączne inwestycje spółki wyniosły 2, 5 mld zł. [4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f 3M Annual Report 2018. 3M. [dostęp 2019-07-11]. (ang. ).
 2. a b c d e f Timeline of 3M History, 3M [dostęp 2018-07-04].
 3. Centrum usług 3M urośnie do 2, 5 tys. osób. „Puls Biznesu”, s. 6, 28 grudnia 2022.
 4. Raport: 30-lecie 3M w Polsce, 3M Poland, 2021, s. 4–10 [dostęp 2022-05-09].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa 3M Global (ang. )
 • Oficjalna strona internetowa 3M Polska
 • p
 • d
 • e

TNT Express czyli międzynarodowa firma przewozowa, z którą współpracuje Eurosender, świadczy usługi kurierskie aż w 61 krajach. TNT posiada ofertę przesyłek ekspresowych, standardowych i frachtowych w Europie i na świecie. Dowiedz się więcej o międzynarodowym śledzeniu paczek i przesyłek paletowych, odprawie celnej TNT, a także poznaj godziny pracy kurierów TNT i cennik wysyłki oferowany przez tego przewoźnika. Z Eurosender możesz uzyskać natychmiastową wycenę wysyłki w dowolne miejsce u jednego z naszych zaufanych partnerów logistycznych, w tym TNT.

NASZE KORZYŚCI

Dlaczego warto wybrać Eurosender?

Sprawdzeni kurierzy
Dostęp do sieci kurierów międzynarodowych

Kompleksowa platforma
Błyskawiczne wyceny przesyłek

Stałe wsparcie
Dedykowani eksperci pomocni na każdym etapie

Bezpieczny transport
Ubezpieczenie przesyłki zawarte w cenie

JESTEŚ FIRMĄ?

Zoptymalizuj swoją logistykę

Dołącz do tysięcy firm, które wybrały Eurosender. Oszczędzaj i korzystaj z bezpłatnej platformy do zarządzania wszystkimi procesami logistycznymi.
Załóż konto biznesowe

Usługi i godziny dostawy w TNT Express

Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkiej dostawie, możesz zarezerwować zlecenie ekspresowej wysyłki Twoich przesyłek zagranicznych w TNT, zarówno dla paczek standardowych, jak i przesyłek paletowych. Cennik zamówienia przesyłki zagranicznej u przewoźnika TNT kształtuje się w zależności od przedziału czasowego. Istnieją różne przedziały czasowe usług kurierskich TNT Express, a maksymalna dozwolona waga przesyłki jest inna dla każdego z nich.

 • Express service: dostawa TNT o godzinie 9:00 i 10:00, a maksymalna waga przesyłki wynosi 30 kg. Dla dostaw o godzinie 12:00 maksymalna waga przesyłki w TNT to 70 kg dla ładunków niespaletyzowanych i 500 kg dla ładunków na paletach.
 • Economy Express: dostawa, która nie ma określonej konkretnej godziny, jedynie dzień. Koszt zamówienia jest niższy od usługi Express, a maksymalna waga przesyłki akceptowana przez TNT jest w tym przypadku taka sama – 70 kg dla paczek niespaletyzowanych.
 • Intercontinental Express: dostawa TNT o godzinie 9:00 i 10:00, a waga przesyłki to maksymalnie 30 kg. Dla dostaw o godzinie 12:00 maksymalna waga przesyłki kurierem TNT wynosi 70 kg dla ładunków niespaletyzowanych i aż 500 kg dla przesyłek paletowych.
 • Intercontinental Economy Express: dostawa, która nie ma określonej konkretnej godziny, jedynie dzień. Cena wysyłki jest niższa od usługi Intercontinental Express. Maksymalna dopuszczalna waga przesyłki TNT to 70kg w przypadku wysyłki zagranicznej niespaletyzowanego ładunku i 1000kg w przypadku nadania przesyłki paletowej.

Korzystając z naszego narzędzia do rezerwacji, uzyskasz natychmiastową wycenę przesyłki. W Eurosender zajmiemy się Twoją wysyłką zagraniczną za pośrednictwem TNT lub innego z naszych zaufanych partnerów logistycznych. Dosłownie w kilka minut zorganizujemy kuriera w Twoim imieniu w niskiej cenie, a obsługa „od drzwi do drzwi”, czyli bez wychodzenia z domu, nie będzie stanowiła problemu.

Monitorowanie przesyłek międzynarodowych i numer śledzenia

Po zarezerwowaniu wysyłki z TNT otrzymasz numer śledzenia, który służy do monitorowania statusu dostawy paczek krajowych, jak i przesyłek międzynarodowych. Otrzymany od TNT numer monitorowania przesyłki lokalnej lub międzynarodowej wystarczy umieścić w dedykowanym polu znajdującym się na stronie internetowej przewoźnika.

Zamówienie usługi z Eurosender oznacza, że to my jesteśmy punktem kontaktowym z wybranym dostawcą usług kurierskich. W tym przypadku użyj numeru śledzenia TNT, który od nas otrzymałeś i sprawdź status Twojej krajowej lub zagranicznej wysyłki przesłanej kurierem TNT w naszym narzędziu.

Alternatywnie oficjalna strona internetowa kuriera TNT również umożliwia śledzenie przesyłki krajowej i zagranicznej TNT.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Często zadawane pytania – wysyłki zagraniczne świadczone przez TNT

TNT oferuje usługi transportowe i logistyczne w zakresie spedycji ładunków na arenie międzynarodowej, w tym spedycję FTL i LTL oraz inne rozwiązania w zakresie transportu drogowego i multimodalnego (czyli z wykorzystaniem dwóch lub więcej rodzajów transportu). Zarówno firmy, jak i klienci indywidualni, mogą zarejestrować się w systemie TNT i zarezerwować usługę importu lub eksportu swoich towarów. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z dostawcą.Jeśli chcesz otrzymać natychmiastową wycenę transportu towarowego, możesz alternatywnie skorzystać z usług Eurosender. Nasz algorytm porównuje i oferuje natychmiastowe wyceny różnych usług przewozowych w Europie.

Jedną z usług firmy kurierskiej TNT jest pośrednictwo celne. Za dodatkową opłatą TNT pomoże Ci w przygotowaniu przesyłki do odprawy celnej w zakresie opłat podatkowych, dokumentów niezbędnych do odprawy celnej TNT (zarówno importowej jak i eksportowej) oraz procedur celnych.Numer TNT służący do monitorowania przesyłki międzynarodowej lub na terenie Polski, zostanie aktywowany zaraz po odebraniu paczki i zeskanowaniu kodu kreskowego przez przewoźnika. Istnieje możliwość, że jeśli paczka została przejęta od Nadawcy w godzinach porannych, status przesyłki krajowej i zagranicznej zostanie zaktualizowany przez system TNT dopiero pod koniec dnia, kiedy paczka znajdzie się w centrum sortowania.Za każdy razem, kiedy przesyłka trafi do kolejnej sortowni, jej kod kreskowy zostanie zeskanowany automatycznie aktualizując system śledzenia. Jeśli zamówienie TNT zostało zarezerwowane za pośrednictwem Eurosender, a status przesyłki krajowej lub zagranicznej TNT nie zmienił się przez 48 godzin, skontaktuj się z nami.Aby znaleźć najbliższy punkt nadania lub odbioru przewoźnika TNT, musisz wprowadzić swój kod pocztowy w wyszukiwarce lub na stronie internetowej firmy. Aby móc odebrać przesyłkę z lokalnego magazynu TNT, zostaniesz poproszony o przedstawienie potwierdzenia i dowodu tożsamości.Tak, dostawa kurierska w sobotę z TNT jest możliwa za dodatkową opłatą. Przewoźnik oferuje odbiór przesyłki w piątek i doręczenie jej w sobotę, a także odbiór w sobotę z dostawą w poniedziałek.Kurierzy TNT kursują w trakcie standardowych godzin pracy, zazwyczaj pomiędzy godz. 9 a 18, z możliwymi wyjątkami. W przypadku nieodebrania przesyłki TNT, kurier zostawi awizo pod adresem Odbiorcy. Możesz zorganizować ponowną dostawę lub odebrać przesyłkę z punktu odbioru i nadania TNT. Jeśli zaplanowałeś dostawę za pośrednictwem naszej platformy, skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. logistyki.Przy wysyłce zarówno krajowych jak i zagranicznych przesyłek z TNT, są one objęte podstawowym ubezpieczeniem ze strony TNT wycenionym na podstawie wagi przesyłki, a nie wartości jej zawartości. Możesz zawsze zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie przesyłki TNT podczas procesu rezerwacji.W przypadku wysyłki z TNT za pośrednictwem Eurosender, każda przesyłka będzie również objęta podstawowym ubezpieczeniem, a dodatkowe ubezpieczenie można dokupić w niskiej cenie. Bezpieczeństwo w transporcie ma dla nas największe znaczenie.TNT umożliwia transport prawie wszystkiego, czego potrzebujesz. Niezaskakująco istnieją jednak również towary, które są zabronione w transporcie TNT. Niektóre przykłady towarów uważanych za zabronione w transporcie przez TNT to rośliny, towary łatwo psujące się, takie jak żywność, oraz przedmioty unikatowe lub wartościowe. W celu uniknięcia problemów z wysyłką zagraniczną kurierem TNT, przygotowaliśmy listę przedmiotów wyłączonych z transportu. Zalecamy również sprawdzenie przepisów obowiązujących w kraju pochodzenia i przeznaczenia, aby upewnić się, że Twoja przesyłka jest w pełni zgodna ze wszystkimi normami.TNT zajmuje się wysyłką do Wielkiej Brytanii po Brexicie. Ze względu na zmiany w polityce celnej oraz VAT, a również opłaty niezbędne do odprawy celnej, dostawa TNT do Wielkiej Brytanii po Brexicie może potrwać nieco dłużej lub być droższa niż przed opuszczeniem Unii Europejskiej. Do każdego ładunku TNT wjeżdżającego do Wielkiej Brytanii po Brexicie muszą zostać dołączone odpowiednie dokumenty wymagane do przejścia odprawy celnej, takie jak faktura handlowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie Brexitu na logistykę, zapoznaj się z naszym przydatnym przewodnikiem.

Maksymalna waga paczki zależy od wybranej usługi kurierskiej świadczonej przez TNT. Niektóre usługi TNT nie posiadają wytycznych odnośnie maksymalnej wagi paczki, ale wagę wolumetryczną (objętościową). Każda firma oblicza masę objętościową na podstawie stałej i pobiera opłatę za najwyższą wagę między wagą rzeczywistą a wagą objętościową. Standardowy wzór do obliczania masy objętościowej to:

 • Usługi ekspresowe: pomnóż przez 200: długość (m) x szerokość (m) x wysokość (m) x 200
 • Usługi ekonomiczne: pomnóż przez 200: długość (m) x szerokość (m) x wysokość (m) x 250

Aby uzyskać dokładną wycenę, zalecamy bezpośrednie skontaktowanie się z przewoźnikiem w celu obliczenia wagi wolumetrycznej paczki dla wybranej usługi logistycznej TNT.Skorzystanie z usług kurierskich TNT jest możliwe, jeśli rozmiar pudła nie przekracza maksymalnych wymiarów ustalonych przez przewoźnika. Maksymalne wymiary pudła przy usłudze kurierskiej TNT Express to 240 cm x 120 cm x 150 cm, a w przypadku TNT Economy Express wynoszą one 240 cm x 120 cm x 180 cm.Bez znaczenia, czy za pośrednictwem TNT interesuje Cię wysyłka zagraniczna palet do Anglii czy Holandii, ponieważ w przypadku każdego kierunku obowiązują normy, które muszą zostać spełnione.Przesyłki o wadze powyżej 30 kg kwalifikowane są jako ciężkie. Zazwyczaj jednak, jeśli masa nie przekracza 70 kg, ładunek może być transportowany bez użycia palety. Zwróć jednak uwagę, że te wytyczne mogą różnić się w zależności od regionu.Na podstawie ciężaru i objętości naliczane są opłaty przez TNT. Do wysyłki krajowej i zagranicznej z TNT wskazane jest prawidłowe przygotowanie przesyłki paletowej. W przeciwnym razie może wiązać się to z naliczeniem dodatkowych opłat przez przewoźnika.

Zastrzeżenie: Powyższe informacje są wynikiem badań online przeprowadzonych w czerwcu 2022 r. Aby uzyskać więcej informacji na temat cennika przesyłek i wysyłek paletowych z TNT, magazynów, ubezpieczenia wysyłki TNT, maksymalnej wagi paczki TNT, zawsze sprawdź oficjalną stronę TNT Express.

Zarezerwuj wizytę w urzędzie skarbowym

We wszystkich urzędach skarbowych posługujemy się jednakowymi standardami obsługi klienta. Każda wizyta w urzędzie musi być poprzedzona rezerwacją. A co to jest wizyta? To każdy bezpośredni kontakt klienta z pracownikiem w urzędzie skarbowym, który wymaga zaangażowania i czasu pracownika realizującego dana sprawę. Zarezerwowanie wizyty jest proste. Wystarczy zadzwonić do urzędu skarbowego lub umówić wizytę internetowo na stronie wizyta. pl.

Jeśli klient przyjdzie do urzędu bez umówienia wizyty wtedy umówimy go na miejscu, ale na pierwszy wolny termin. Pierwszeństwo mają osoby z zarezerwowanymi wizytami. Dlatego bardzo gorąco zachęcam do umawiania się samodzielnie. Wizytę można zaplanować na 21 dni przed. Osoba może sama wybrać dzień i godzinę wizyty mając do wyboru czytelny terminarz, samą czynność umówienia wizyty może zrobić przez 7 dni w tygodniu o każdej porze. Usługa pomoże przygotować się do wizyty, podpowie jakie są potrzebne dokumenty, opłaty. Pozwoli to na załatwienie wielu spraw już podczas pierwszej wizyty. W ten sposób ograniczymy możliwe kolejki, które mogą powstać w związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych.

Rozliczenia podatkowe za 2022 rok

Mamy już początek 2023 roku więc trzeba pomyśleć o rozliczeniach podatkowych za 2022 rok. Rozliczenie PIT będzie udostępnione w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki. pl – usługa Twój e-PIT. Do usługi można zalogować się poprzez: login. pl (czyli korzystając z profilu zaufanego, e-bankowości, e-dowód) mObywatel, lub danymi podatkowymi.

W tym roku termin składania rocznych rozliczeń podatkowych to okres od 15 lutego do 2 maja. Zeznania podatkowe, które wpłyną przed 15 lutym nie wywołują skutku prawnego przed tym terminem.

W tym roku mamy wiele zmian. 

Terminy składania zeznań zostały zrównane dla wszystkich form rozliczeń podatku dochodowego. Chodzi o tak zwanych ryczałtowców PIT-28 i PIT-28S. Dotychczas deklaracje składane były od 15 lutego do końca lutego. Teraz tak jak inne zeznania podatkowe.

W tym roku możemy przekazać 1, 5% na rzecz organizacji pozytu publicznego. Do tej pory był to 1%. Emeryci i renciści, będą mogli przekazywać te środki na podstawie wniosków złożonych w latach poprzednich, a raz złożony wniosek o przekazanie części podatku na rzecz OPP nie musi być powielany w kolejnych latach, jeśli pozostaje aktualny.

PIT-2, czyli oświadczenie, które upoważnia pracodawcę do pomniejszania zaliczek na PIT o kwotę zmniejszającą podatek można teraz składać w trakcie roku, a ci którzy maja więcej niż jednego pracodawcę mogą podzielić kwotę zmniejszającą zaliczkę na płatników albo wybrać jednego, który będzie odliczać kwotę zmniejszającą podatek. PIT-2 mogą teraz składać nie tylko zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, ale i zleceniobiorcy, wykonawcy dzieł, menadżerowie na kontraktach oraz osoby odbywające praktykę absolwencką i staż.

Hipotetyczny podatek

Osoby, których roczne rozliczenie podatkowe z tak zwaną ulgą dla klasy średniej okaże się korzystniejsze niż rozliczenie według Niskich Podatków, otrzymają z urzędu skarbowego zwrot różnicy w podatku. To wyliczenie zrobi za podatnika Krajowa Administracja Skarbowa. Podatnik nie musi samodzielnie obliczać różnicy ani ustalać korzystniejszego dla siebie sposobu rozliczenia.

Rozliczenie to tzw hipotetyczny podatek dotyczy osób, które:

- wykazały w zeznaniu przychody od 68 412, 00 złotych do 133 692, 00 złotych,
- przychody te będą wykazane na prawidłowo złożonym zeznaniu PIT-36 lub PIT-37 
- źródłem przychodów jest stosunek służbowy, stosunek pracy, pracy nakładczej, spółdzielczy stosunku pracy oraz pozarolnicza działalność gospodarcza.

Podatek hipotetyczny będzie wyliczany automatycznie. Nie będzie to wymagało od podatników żadnej dodatkowej aktywności.

Do obliczenia hipotetycznego podatku będą wykorzystywane wyłącznie te dane, które podatnik wskazał w deklaracji PIT. Pod uwagę będą brane wszystkie podane przez podatnika ulgi i preferencje.

Elektroniczny urząd skarbowy

Co to jest e-US 

e-Urząd Skarbowy to nowoczesny sposób komunikacji pomiędzy klientem, a urzędem. Jeśli masz urządzenie podłączone do internetu to urząd działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dlatego szybko i wygodnie można załatwić sprawy podatkowe - bez osobistej wizyty w urzędzie skarbowym, czy na poczcie.

Taki sposób załatwiania spraw jest ciągle ulepszany, korzysta z niego coraz więcej osób i coraz większa liczba spraw jest załatwiana. Program do elektronicznych usług jest prosty i intuicyjny. Cały czas ulepszany i dostosowywany do potrzeb klientów.

Co można załatwić w eUS

Dostępnych jest już 20 konkretnych usług. Serwis jest też przyjazny dla obcokrajowców – dostęp jest w wersji angielskiej oraz ukraińskiej.

Obecnie dostępne są usługi:

- Twój e-PIT – czyli możliwość złożenia zeznania podatkowego
- Możliwość elektronicznego wysyłania pism do organów podatkowych
- Pobieranie zaświadczeń, np. o dochodach, o niezaleganiu w podatkach 
- Sprawdzenie informacji na temat zwrotów PIT i VAT
- Sprawdzenie i możliwość aktualizacji danych podatnika 
- Aplikacja e-mikrofirma dla przedsiębiorców – teraz też zintegrowana z Krajowym Systemem e-Faktur
- Sprawdzenie nałożonych na klienta mandatów karnych + możliwość ich opłacenia

Usługa eZaświadczenie

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa e-zaświadczeń – jeśli korzystamy z tej usługi wtedy bezpłatnie, bez uiszczania opłaty skarbowej, automatycznie, nawet w ciągu kilku sekund możemy otrzymać zaświadczenie.

Od wprowadzenia tej usługi do eUS nasz urząd "wydał" 200 eZaświadczeń, najwięcej bo 190 o dochodach. Jeśli sprawa wymaga wyjaśnienia wtedy kierujemy elektroniczny wniosek na obsługę manualną. Chodzi na przykład o sytuacje, gdy złożono wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach, a nie złożono zeznania podatkowego. Takich spraw tez mieliśmy już kilkadziesiąt.

Doręczenia elektroniczne eUS

Jeśli wyrazimy zgodę na komunikacje w systemie eUS, wtedy wymiana korespondencji z urzędem skarbowym będzie odbywać się w formie elektronicznej. Jeśli jakaś korespondencja będzie do odebrania w e-urzędzie wtedy klient otrzyma zawiadomienie SMS-em lub mailem (również jednocześnie na te 2 kanały), tak jak zaznaczył w swoim wniosku o zgodzie na komunikacje elektroniczną.

e-Rezerwacja

Jeśli konieczna jest wizyta w urzędzie skarbowym można się na nią umówić rezerwując swoją wizytę na wybrany dzień i godzinę Można to zrobić dzwoniąc do urzędu pod numer 632456877 i wybierając wew. 1, można przyjść i umówić się w samym urzędzie na Sali obsługi, ale najlepiej jest zarezerwować wizytę poprzez stronę wizyta. pl

wybierając województwo i urząd, który chcemy odwiedzić i sprawę którą chcemy załatwić.

Każda osoba, która podała adres e-mail, otrzyma link do anonimowej ankiety. W ten sposób chcemy poznać opinie i wskazówki, co powinniśmy poprawić w pracy urzędu, tak, aby klienci czuli się jak najbardziej komfortowo, abyśmy mogli określić ogólne zadowolenie z wizyty, czy poziom wysiłku, który klient włożył w załatwienie swojej sprawy. Ankietowani proszeni są również o ocenę czy pracownik urzędu był kompetentny, uprzejmy, pomocny, sprawny, komunikatywny i przyjazny.

Informacje o usługach 3m Se 401

Bezpośredni link do pobrania Informacje o usługach 3m Se 401

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje o usługach 3m Se 401