Podręcznik demontażu i wymiany 3com 871

Podręcznik demontażu i wymiany 3Com 871 jest przydatnym narzędziem dla użytkowników, którzy chcą zainstalować lub wymienić router 3Com 871. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące demontażu i wymiany routera na miejscu, a także informacje o konfiguracji sieci i bezpieczeństwie. Podręcznik jest łatwy w użyciu i może być używany jako samouczek lub jako źródło informacji dotyczących najnowszych funkcji routera. Korzystanie z Podręcznika demontażu i wymiany 3Com 871 może pomóc w zwiększeniu wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także zapewnić prawidłową konfigurację i działanie routera.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik demontażu i wymiany 3com 871

Jak usunąć starą toaletę: przegląd technologii demontażu starej kanalizacji

Niektóre rodzaje instalacji wodociągowych można łatwo wymienić samodzielnie. Dlatego przyda się wiedza o tym, jak zdjąć starą muszlę klozetową – nie będziesz musiał wzywać hydraulika i dostosowywać planów do jego nastroju.

A pieniądze zaoszczędzone na usłudze demontażu można przeznaczyć na zakup bardziej przydatnych przedmiotów. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy możesz samodzielnie wykonać wymianę toalety, rozwiejemy Twoje wątpliwości. Następnie porozmawiamy o tym, jak prawidłowo usunąć starą instalację wodociągową i jakie narzędzie jest do tego potrzebne.

Kiedy rozpocząć demontaż toalety?

Konieczność wymiany starej toalety na nową pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie – produkt hydrauliczny może pęknąć lub pęknąć, jeśli przypadkowo spadnie na niego coś ciężkiego. Chociaż remont nie był planowany, bez muszli klozetowej nie da się żyć.

W sytuacji awaryjnej należy ocenić zakres przyszłej pracy, dokładnie przestudiować kształt muszli klozetowej, sposób jej podłączenia i zakupić model o podobnych właściwościach. Umożliwi to wymianę uszkodzonej toalety przy minimalnych kosztach.

Jeśli pęknięcie w toalecie nie jest znaczące, wymianę można opóźnić, spokojnie planując czas pracy. Tak, a wybór zakupu nowej instalacji wodociągowej zajmie dzień lub dwa

Jeśli nadszedł czas na gruntowny remont, to forma wydania, doprowadzenie wody do zbiornika ściekowego, sam kształt produktu nie będą miały fundamentalnego znaczenia.

W takim przypadku możesz wybrać model, który najbardziej pasuje do idei idealnej muszli klozetowej – mimo wszystko istnieje obszerny front pracy do wykonania i wymiana rur najprawdopodobniej będzie jedna punktów.

Gdy produkt jest uszkodzony i całkowicie nie nadaje się do użytku, musisz działać natychmiast. W takim przypadku lepiej samodzielnie przeprowadzić demontaż i instalację, aby nie przepłacać za pilne wezwanie hydraulika

Przed przystąpieniem do demontażu starej lub zepsutej toalety należy zdecydowanie kupić i poczekać na dostawę nowego produktu. Ponadto musisz natychmiast sprawdzić, czy wszystkie komponenty, które będą potrzebne podczas wymiany, są dostępne.

Modele, w których odpływ jest osadzony w posadzce, wyglądają estetycznie, ale w przypadku nieszczelności rury trzeba usunąć płytki i popękać podłogę – to trudne, długie i kosztowne

Środki bezpieczeństwa przed rozpoczęciem pracy

Kiedy planowana jest wymiana muszli klozetowej, pojawiają się wątpliwości co do celowości wykonywania całej pracy własnymi rękami. Demontaż starego i instalacja nowego urządzenia można przeprowadzić na własną rękę. Najważniejsze jest, aby robić wszystko konsekwentnie, zgodnie z zaleceniami producenta i radą doświadczonych rzemieślników.

Istnieją 3 opcje pracy:

 • zaproś hydraulika;
 • zaprosić sabat;
 • Zrób to sam.

Pierwsza opcja jest odpowiednia, gdy planowana jest naprawa i nie ma limitu czasowego. Czasami hydraulik musi czekać tygodniami – ciągle ma nieprzewidziane okoliczności.

Zaproszenie kowenera może przełożyć się na jeszcze większe wydatki – dobrze, jeśli trafisz na doświadczonego mistrza, którego ręce wyrastają z właściwego miejsca. W przeciwnym razie może zniszczyć całą łazienkę.

Niektórzy covenerzy lubią demontować toaletę młotem kowalskim. Jest szybki i nie wymaga wiele pracy – kilka pociągnięć i nie ma toalety

Ostatnia opcja samodzielnej pracy jest najbardziej opłacalna – możesz zdobyć praktyczne doświadczenie i zaoszczędzić pieniądze. Tak, można uniknąć poważnych uszkodzeń.

Jeśli zdecydowano się na zdobycie praktycznego doświadczenia w demontażu toalety, to nie możemy zapomnieć o środkach bezpieczeństwa, ponieważ w procesie pracy mogą przydać się różne narzędzia.

Należy zadbać o ochronę oczu, rąk, innych ważnych narządów i części ciała. Aby to zrobić, musisz nosić specjalne okulary, ciasne rękawiczki, maskę na twarz chroniącą układ oddechowy. Odzież powinna całkowicie zakrywać ręce i nogi, aby ostre fragmenty przypadkowo nie uszkodziły skóry.

Być może będziesz musiał użyć młynka – więc po prostu nie możesz się obejść bez okularów i rękawic

Technologia demontażu starej instalacji wodociągowej

Decydując się na samodzielny demontaż muszli klozetowej, należy zapoznać się z częścią teoretyczną, a dopiero potem przystąpić do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Tylko mając pełne wyobrażenie o tym, co należy zrobić, łatwo jest opracować plan działania i działać zgodnie z nim.

Aby uzyskać wstępny obraz typowego procesu usuwania kanalizacji, rozważ proces usuwania toalety z bezpośrednim wyjściem:

Etap pierwszy: przygotowanie obiektu

Pierwszym krokiem jest wykonanie prac przygotowawczych, po dokładnym zbadaniu muszli klozetowej i wszystkich elementów złącznych. Pomoże to określić zestaw niezbędnych narzędzi do demontażu.

Następnie należy jak najwięcej wyczyścić łazienkę z niepotrzebnych przedmiotów – wyjąć umywalki, wiadra, pralkę, jeśli przeszkadza to w swobodnym dostępie do toalety. Jednym słowem wszystko, co może przeszkadzać lub istnieje możliwość przypadkowego uszkodzenia, będzie musiało zostać usunięte z pokoju.

Lepiej nie zaczynać pracy bez rękawiczek – ryzyko kontuzji czy głębokiego skaleczenia jest bardzo duże

Przygotowanie obiektu do usunięcia składa się z następujących czynności:

 • przygotowanie niezbędnych narzędzi;
 • mycie produktu z zanieczyszczeń powierzchniowych;
 • zamknięcie systemu zaopatrzenia w wodę;
 • usuwanie wody ze zbiornika ściekowego;
 • przygotowanie suchych kawałków tkanin, starych ręczników lub gąbek oraz innych miękkich materiałów, które mogą wchłaniać wodę.
 • Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić wszystkie elementy złączne – jeśli silikon był kiedyś używany do uszczelniania, do jego usunięcia potrzebny będzie również nóż budowlany.

  Za pomocą noża budowlanego można łatwo odciąć szczeliwo, które mocno przykleiło się. Pozostałości można usunąć specjalnym zmywaczem do silikonu lub rozpuszczalnikiem P646.

  Ponadto, niezależnie od modelu muszli klozetowej i umiejscowienia zbiornika odpływowego, konieczne jest zakręcenie kranu na rurze doprowadzającej wodę do domu/mieszkania. Następnie musisz sprawdzić, czy wszystko się udało, otwierając w tym celu kran. Jeśli woda nie płynie, wszystko się udało i można kontynuować prace przygotowawcze.

  Konieczne jest spuszczenie wody ze zbiornika, aby nie przeszkadzała w dalszym demontażu. Suche gąbki, stare ręczniki i szmaty do podłóg przydadzą się do wytarcia kałuż i wykonania prowizorycznego knebla, który zablokuje wejście do gniazdka kanalizacyjnego.

  Środek ten częściowo chroni mieszkańców mieszkania / domu przed przenikaniem wyjątkowo nieprzyjemnego zapachu z pionu kanalizacyjnego po demontażu toalety.

  W każdym przypadku konieczne jest zablokowanie rury doprowadzającej wodę – woda nie powinna przeszkadzać w pracy

  Jeśli toaleta jest osadzona w podłodze lub zbiornik jest w ścianie, będziesz musiał usunąć płytki, uwalniając dostęp. Nie zapomnij też o zbiornikach wbudowanych w ścianę.

  Podczas demontażu takich produktów nieodzowne są poważne uszkodzenia. Prace związane z usuwaniem płytek, usuwaniem powłok dekoracyjnych czy paneli należy wykonać wcześniej, na etapie przygotowania.

  Jest to wygodne, jeśli istnieje osobny kran, który pozwoli odkręcić wodę do zbiornika odpływowego bez uciekania się do całkowitego wyłączenia wody w mieszkaniu / domu

  Drugi etap: demontaż zbiornika

  Gdy woda jest zablokowana, możesz przejść do następnego kroku – wyjmij zbiornik odpływowy, nie zapominając o uprzednim uwolnieniu go z wody. Co więcej, nie ma znaczenia, gdzie dokładnie i jak został zainstalowany. Jeśli zbiornik jest ukryty we wnęce ściennej, musisz przełamać dekoracyjną strukturę, usunąć płytki, panele wykończeniowe i inne rodzaje wykończeń.

  Następnie należy ostrożnie zdjąć pokrywę ze zbiornika – zapobiegnie to przypadkowemu opadnięciu podczas demontażu. Jeśli jest to model pojemnika odpływowego z przyciskiem, to najpierw trzeba odkręcić przycisk, a dopiero potem zdjąć pokrywę.

  Pokrywy zbiornika ściekowego nie da się zdjąć, ale wtedy jest prawdopodobne, że podczas pracy spadnie na nogę lub nawet pęknie, raniąc kogoś odłamkami

  Po zdjęciu osłony należy ją wyjąć z pomieszczenia, aby nie przeszkadzać w dalszej pracy. Teraz musisz odkręcić elastyczną wkładkę dostarczającą wodę do zbiornika. Aby to zrobić, użyj klucza o odpowiedniej średnicy i ostrożnie odkręć go, starając się nie uszkodzić sąsiednich ścian.

  Jeśli nowa muszla klozetowa ma takie samo rozmieszczenie wszystkich otworów do podłączenia, a wąż elastyczny jest w doskonałym stanie, to jego drugiego końca nie da się odkręcić

  Następnie należy odkręcić śruby mocujące zbiornik do ściany, jeśli takie istnieją. Jeśli pojemnik spustowy znajduje się na półce toalety, śruby mocujące zbiornik będą musiały zostać odkręcone.

  Zdarza się, że kompaktowa muszla klozetowa + zbiornik służy już wiele lat, a zapięcia mocno się zacięły. W takim przypadku do odkręcenia śrub może być potrzebna szlifierka.

  Pozostaje usunąć zbiornik płynnymi ruchami i usunąć go z łazienki. Ważne jest, aby działać pewnie – jeśli za pierwszym razem nie udało się wyjąć pojemnika, trzeba spróbować raz lub dwa razy, przykładając dużą siłę. Jeśli tylko spłuczka toaletowa jest niesprawna, możesz ją wymienić tylko bez przychodzenia do całkowitego demontażu produktu.

  Najważniejsze, żeby działać płynnie, powoli, z siłą, by kołysać czołgiem z boku na bok, starając się nie spaść

  Trzeci etap: wyjęcie muszli klozetowej

  Po wyjęciu zbiornika możesz przystąpić do wyjęcia samej muszli klozetowej. Aby to zrobić, pożądane jest najpierw uwolnienie go z pokrywy, ostrożnie odkręcając śruby mocujące go na miejscu. Ważne jest, aby niczego nie uszkodzić – często gospodyni kupuje pokrowiec osobno, wybierając drogie, piękne i wygodne siedzenie.

  Pokrywy nie da się zdjąć, ale wtedy może przypadkowo pęknąć podczas procesu demontażu i nie będzie już można jej używać w kraju wraz z toaletą

  Teraz musisz odkręcić śruby mocujące dno muszli klozetowej do podłogi. Ten krok może być prosty lub bardziej złożony – wszystko zależy od metody mocowania:

 • jeśli toaleta jest mocowana tylko za pomocą śrub, należy je odkręcić;
 • gdy uszczelniacz jest używany jako uszczelniacz, będziesz potrzebować noża, aby ostrożnie odciąć warstwę silikonu;
 • jeśli podstawa muszli klozetowej jest zabetonowana w podłodze, będziesz musiał użyć dłuta, młotka, młota kowalskiego.
 • Zdarza się, że podeszwa toalety jest przymocowana do grubej drewnianej deski wpuszczonej w podłogę. Po 10-25 latach używania armatury wodociągowej tablica zwana taftą zgnilizna. Dlatego usunięcie toalety nie jest trudne, ale deska również musi zostać usunięta.

  Czasami śruby są mocno dokręcone i niezbędne są działania destrukcyjne. W takim przypadku należy przyłożyć mocny punktowy cios młotkiem obok rygla po jednej i drugiej stronie podeszwy toalety

  Następnym krokiem jest wyciągnięcie odpływu z toalety. Front pracy będzie zależał od materiału, z którego jest wykonana.

 • elastyczny odpływ;
 • Plastikowy;
 • żeliwo.
 • Jeśli w pierwszej opcji możesz bez problemu wyciągnąć elastyczny odpływ z toalety, to w drugim i trzecim przypadku będziesz musiał ciężko pracować, aby go usunąć. Szczególnie trudna może być praca przy usuwaniu żeliwnej rury.

  Aby odłączyć żeliwną rurę, możesz potrzebować dłuta lub wiertarki do wydłubywania lnu ze spoin

  Jeśli plastikowy odpływ w żaden sposób się nie nadaje, można go przeciąć piłą do metalu lub przeciąć gorącym nożem.

  Następnie oczyść rurę z wszelkiego rodzaju uzwojeń, które przez wiele lat zapewniają szczelność i chronią przed wyciekami.

  Kiedy nie możesz wyciągnąć toalety z elastycznego odpływu, możesz ostrożnie przeciąć plastik nożem

  Pozostaje usunąć toaletę silnymi ruchami wahadłowymi bez uszkodzenia rury kanalizacyjnej. Ważne jest, aby poruszać się płynnie.

  Jeśli nic nie wyszło za pierwszym razem, nie musisz od razu brać młota – powinieneś powtórzyć proces jeszcze kilka razy i wszystko się ułoży.

  Gdy do usunięcia toalety użyje się młota, odłamki mogą zranić się i uszkodzić płytki na podłodze i ścianach

  Pozostaje wyjąć zdemontowaną miskę z łazienki, aby nie przeszkadzała w dalszej pracy.

  Czwarty etap: sprzątanie terytorium

  Zakres prac na ostatnim etapie zależy całkowicie od poprzednich etapów i materiału z jakiego wykonany jest odpływ. Jeśli mówimy o żeliwnej rurze, to trzeba ją będzie usunąć, aby zastąpić ją lżejszym i bardziej funkcjonalnym, elastycznym odpływem.

  Ostrożnie wyjmij żeliwną rurę, aby nie uszkodzić wejścia do kanalizacji

  Zdarza się, że wyjęcie rury i oczyszczenie wlotu może zająć ponad 2 godziny. Ale jest to uzasadnione, ponieważ w przyszłości proces demontażu plastikowej rury falistej zajmie kilka minut.

  Tak, a wyciek, jeśli wystąpi, jest znacznie łatwiejszy do usunięcia niż w żeliwie.

  Jeśli wszystko zostanie wykonane spokojnie i płynnie, będzie minimum zanieczyszczeń, a czyszczenie zajmie 20-30 minut.

  Gdy toaleta została przymocowana do tafty, należy usunąć wszystkie resztki zgniłej deski i zainstalować nową na jej miejscu, używając spójnego kleju i mocując ją za pomocą wkrętów samogwintujących. Lub otwór można natychmiast wypełnić zaprawą.

  Nową instalację wodociągową można zainstalować dopiero po całkowitym wyschnięciu zaprawy.

  Jeśli z niewiedzy toaleta nie została usunięta, ale wybita za pomocą młota lub innego ciężkiego narzędzia, czyszczenie łazienki zajmie dużo czasu.

  Aby dokładnie wyczyścić miejsce do instalacji nowej kanalizacji, będziesz musiał podjąć wysiłek.

  Odłamki z rozbitej toalety mogą zniszczyć tapetę, kafelki i inne dekoracyjne wykończenia w pokoju.

  Działając płynnie i ostrożnie, możesz usunąć toaletę bez uszkadzania czegokolwiek. Będzie całkowicie gotowy do instalacji w kraju.

  Stara toaleta, której demontaż odbywa się prawidłowo, będzie mogła służyć w łazience wiejskiego domu jeszcze przez wiele lat.

  Możesz samodzielnie zdemontować muszlę klozetową, uzbrojony w niezbędne narzędzia i plan pracy krok po kroku. W tej kwestii ważne jest, aby robić wszystko bardzo ostrożnie, nie zapominając o bezpieczeństwie osobistym. W końcu podczas demontażu może oderwać się fragment starej toalety, co samo w sobie jest zagrożeniem.

  Usunięcie starego urządzenia hydraulicznego własnymi rękami zajmie od 30 minut do 2-3 godzin.

  Wymiana toalety: subtelności procesu

  Wszystkie rzeczy mają żywotność, która zależy bezpośrednio od sposobu użycia tej lub innej rzeczy. Instalacja wodno-kanalizacyjna w łazience nie jest wyjątkiem. Niestety zarówno wanna, jak i toaleta mogą stać się bezużyteczne. Ale nie ma powodu do rozpaczy. Samodzielna zmiana toalety w domu jest możliwa, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad i instrukcji.

  Kiedy potrzebujesz wymiany?

  Jeśli pojawiają się wszelkiego rodzaju problemy z toaletą, nie oznacza to, że konieczna jest jej zmiana. Są chwile, kiedy wystarczy po prostu naprawić element lub po prostu go wymienić. Może się to zdarzyć z różnych powodów. Na przykład, jeśli przecieka na styku węża i toalety, po prostu zakręć wodę, odłącz wąż i pokryj go szczeliwem silikonowym. To naprawi wyciek. Lub, jeśli zbiornik nie zatrzymuje wody i stale płynie, musisz otworzyć pokrywę i wymienić system odpływowy. Te proste kroki mogą przedłużyć żywotność Twojej toalety na długi czas bez dodatkowych kosztów jej wymiany. ru/images/article/cropped/337-472/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-1. jpg"/>

  Czasami zdarza się, że są poważniejsze problemy, których nie da się naprawić. W takim przypadku będziesz musiał kupić i zainstalować nową toaletę. Materiały, z których wykonane są miski ustępowe są najczęściej bardzo delikatne, nie wytrzymują wstrząsów ani zmian temperatury. Jeśli na muszli klozetowej pojawią się pęknięcia lub wióry, może to doprowadzić do jej zniszczenia. Należy go jak najszybciej wymienić. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-2. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-3. jpg"/>

  Zdarza się, że z toalety wydobywa się nieprzyjemny zapach. Może to być zarówno zapach z samego kanału, jak i w przypadku, gdy zanieczyszczenia zaczęły dostawać się do pęknięć. Sanitariaty mają porowatą strukturę, mikroby dostają się tam przez chipy. Rozwiązaniem tego problemu jest również tylko wymiana. Powodem zakupu nowej kanalizacji może być renowacja łazienki. Jeśli planujesz dokonać poważnych napraw w mieszkaniu, najlepiej kupić i zainstalować nowy sprzęt, a nie tylko wymieniać podłogę i ściany. Możesz to zrobić sam, jeśli dokładnie przestudiujesz i zastosujesz się do wszystkich instrukcji. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-4. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-5. jpg"/>

  Przed zainstalowaniem nowej toalety należy zdemontować starą. , który najczęściej ma już brzydki wygląd, w niektórych miejscach jest popękany lub pokryty grubą warstwą. Jeśli dom jest stary, a naprawy zostały wykonane wiele lat temu, jest mało prawdopodobne, że będzie można usunąć starą muszlę klozetową bez jej łamania, ponieważ jej podstawa jest mocno zabetonowana w podłodze. Ten sposób cementowania podłogi i mocowania muszli klozetowej w tym miejscu był bardzo popularny w czasach sowieckich, kiedy zwyczajowo wszystko robiło się sprawnie i przez długi czas. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-6. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-1. jpeg"/>

  Jeśli istnieje chęć przeniesienia zaktualizowanej muszli klozetowej w inne miejsce, może być konieczna modyfikacja systemu wodociągów i kanalizacji w celu doprowadzenia ich do łazienki. Dopływ wody musi być zamknięty, woda musi być całkowicie spuszczona, a dopiero potem przystąpić do demontażu. Kupując nową instalację wodociągową, należy wziąć pod uwagę cechy łazienki, a także rodzaj samej toalety.

  Urządzenie budowlane

  Do tej pory sklepy oferują szeroką gamę produktów sanitarnych, patrząc, na które oczy po prostu podbiegają. Dlatego przed dokonaniem pochopnego zakupu musisz dowiedzieć się, która toaleta jest odpowiednia do konkretnej łazienki.

  Istnieją następujące główne typy konstrukcji:

  Opcje podłogowe są bardziej powszechne, ponieważ są klasyczne. Ich wybór jest dość szeroki.

  Można je podzielić na kilka typów.

 • Monoblok. Miska i zbiornik są ze sobą połączone;
 • Kompaktowy. Części są rozdzielone, są łączone podczas instalacji;
 • Z ukrytym systemem odpływowym. Jest to najnowocześniejszy typ, zbiornik znajduje się za fałszywą ścianą, która nadaje łazience schludny wygląd i ukrywa wszelką komunikację.
 • Jeśli chodzi o wiszące toalety, nie są one instalowane na podłodze, ale są przymocowane do ściany. To nowy, bardziej nowoczesny typ, który ma wiele niezaprzeczalnych cech. Taka muszla klozetowa jest bardziej kompaktowa, pod nią jest wolna przestrzeń, której zawsze brakuje. Również kupując i instalując nową toaletę, musisz zdecydować o kierunku odpływu wody.

  Istnieją trzy odmiany.

 • Z wylotem pionowym. Odpływ pionowy jest przestarzałym modelem, a dziś praktycznie nie jest używany, ponieważ kanalizacja musi przechodzić pod podłogą, aw nowoczesnych domach taki projekt nie był budowany od dawna.
 • Z ukośnym zwolnieniem. Ukośny wylot można znaleźć w nowoczesnych domach panelowych. Szyjka takich muszli klozetowych znajduje się pod kątem 45 stopni i jest połączona z kanalizacją, najczęściej za pomocą trójnika.
 • Z wylotem poziomym. Toalety z poziomym odpływem stały się w ostatnich dziesięcioleciach bardzo popularne. Za ścianą przechodzi kanalizacja, a połączenie z łazienką wykonuje się równolegle do podłogi za pomocą rury falistej lub mankietu. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-12. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-13. jpg"/>

  Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest toaleta.

  Najczęściej do produkcji muszli klozetowych stosuje się następujące materiały:

 • ceramika jest niedrogim i delikatnym materiałem, który może przetrwać do 15 lat, ale pod koniec okresu użytkowania może pokryć się małymi pęknięciami;
 • porcelana jest wystarczająco mocna, ale cena jest odpowiednio wyższa. Jego żywotność wynosi do 30 lat;
 • żeliwo i stal. Materiały te są bardzo mocne i trwałe.
 • Akryl jest lekki i wytrzymały, ale nie toleruje nagłych zmian temperatury i wstrząsów. ru/images/article/cropped/220-308/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-14. ru/images/article/cropped/220-308/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-15. ru/images/article/cropped/220-308/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-16. jpg"/>

  Wybierając miejsce na nową muszlę klozetową w łazience, należy wziąć pod uwagę następujące zasady, które są obowiązkowe:

 • odległość od konstrukcji do drzwi musi wynosić co najmniej 60 cm;
 • między konstrukcją a ścianą boczną musi być co najmniej 20 cm. ru/images/article/thumb/718-0/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-17. jpg"/>

  Jeśli przestrzegasz tych standardów, po instalacji toaleta będzie znajdować się w najwygodniejszym miejscu i nie będzie problemów z jej działaniem. Możesz samodzielnie zainstalować toaletę bez doświadczonych hydraulików, jeśli zastosujesz się do wszystkich instrukcji i zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia.

  Trzeba mieć:

 • perforator;
 • Śrubokręt;
 • klucz nastawny;
 • Bułgarski;
 • młot;
 • pistolet do uszczelniania;
 • szpatułka;
 • poziom;
 • sprzęt ochronny dla oczu i skóry. ru/images/article/thumb/718-0/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-18. jpg"/>

  Również dodatkowe materiały, takie jak:

 • taśma FUM;
 • uszczelniacz;
 • Rura falista;
 • zestaw zapięć;
 • rura do zaopatrzenia w wodę;
 • uzyskiwać. ru/images/article/cropped/337-472/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-19. ru/images/article/cropped/337-472/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-20. jpg"/>

  Podczas instalacji toalety pamiętaj o prawidłowym zainstalowaniu wszystkich uszczelek, gumek, obręczy, a także wyraźnie zmontuj mechanizm spustowy zgodnie z instrukcjami. W przyszłości pomoże to uniknąć problemów podczas użytkowania konstrukcji. Lepiej jest również zmontować wnętrze toalety zgodnie z instrukcją. To jest system spłukiwania wodą. W niektórych modelach wszystko jest wstępnie zmontowane, w niektórych trzeba będzie ciężko pracować samodzielnie. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-21. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-22. jpg"/>

  Decydując się na odpowiedni projekt łazienki, nabywając ją i przygotowując wszystko, czego potrzebujesz, możesz przystąpić do demontażu starego urządzenia.

  Demontaż

  Demontaż starego urządzenia to często dość trudne zadanie. Na przykład w „Chruszczowie” usunięcie starej jednostki przy zachowaniu jej integralności jest prawie niemożliwe, ponieważ jest ona zamurowana płytkami podłogowymi grubą warstwą cementu. Podczas usuwania takiej łazienki należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić żeliwnej rury kanalizacyjnej. Przed rozpoczęciem pracy trzeba przygotować puste wiadro, szmaty do zbierania wody, bo wypłynie ona ze starej muszli klozetowej, dokonać niezbędnych obliczeń i wszystko zmierzyć. ru/images/article/thumb/718-0/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-23. jpg"/>

  Demontaż starej konstrukcji odbywa się według następującego schematu:

 • wyłączyć dopływ wody i spuścić wodę ze zbiornika;
 • odłączyć zbiornik;
 • usuń połączenie między miską a kanałem;
 • usuń całą wodę z miski;
 • odkręć śruby wzdłuż krawędzi podstawy toalety;
 • usuń silikon spod podstawy;
 • wyjmij miskę. ru/images/article/thumb/718-0/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-2. jpeg"/>

  Jeśli mówimy o demontażu muszli klozetowej zainstalowanej w czasach sowieckich, łatwiej będzie ją podzielić i wyjąć na części. Konieczne jest uderzenie młotkiem na styku miski i rury, ale bądź bardzo ostrożny, ponieważ możesz uszkodzić starą żeliwną rurę. Jeśli tak się stanie, należy go wymienić.

  Jak zainstalować samodzielnie?

  Po usunięciu starej toalety konieczne jest przeprowadzenie ogólnego czyszczenia pomieszczenia, aby nie pozostały żadne zanieczyszczenia i kurz. Lub, jeśli planowane są naprawy, wykonaj wszystkie prace związane z wymianą podłogi i okładzin ściennych. Gdy wszystko zostanie zrobione, możesz przystąpić do instalacji nowego sprzętu hydraulicznego. Zdecydowanie zaleca się zainstalowanie kanalizacji po zakończeniu naprawy, ponieważ najczęściej jest ona wykonana z delikatnych materiałów, które mogą ulec uszkodzeniu. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-24. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-25. jpg"/>

  Aby wymienić toaletę podłogową, potrzebujesz:

 • określ jego lokalizację, umieść miskę w najbardziej optymalnym miejscu, przymierz wszystko;
 • upewniając się o wygodzie takiej lokalizacji, musisz zakreślić podstawę miski ołówkiem konstrukcyjnym, podświetlić otwory do mocowania;
 • wyjmij toaletę, a następnie wywierć otwory i włóż w nie kołki;
 • zainstalować rurę falistą w otworze kanalizacyjnym, konieczne jest przetworzenie połączenia za pomocą szczeliwa;
 • umieść nową łazienkę ściśle w oznaczonym miejscu, wkręć śruby do mocowania do podłogi;
 • nawiązać połączenie z kanalizacją;
 • postawić muszlę klozetową;
 • podłącz konstrukcję do źródła wody. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-26. ru/images/article/cropped/337-337/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-27. jpg"/>

  Pamiętaj, aby sprawdzić strukturę pod kątem wycieków. O ile ich tam nie ma, instalacja przebiegła pomyślnie, można bezpiecznie korzystać z toalety. Jeśli postanowiono zainstalować toaletę naścienną, w tym przypadku będzie więcej pracy. Konieczna jest naprawa podłogi, wyposażenie fałszywej ściany i jej naprawa.

  Wymiana musi być wykonana w następującej kolejności:

 • zaznacz miejsce instalacji, doprowadź kanalizację i zaopatrzenie w wodę;
 • przymierz ramę do montażu konstrukcji;
 • zaznacz miejsca do montażu na ścianie i na podłodze;
 • za pomocą perforatora wykonaj otwory, zainstaluj ramę (lub instalację);
 • zainstalować zbiornik spustowy i podłączyć dopływ wody;
 • zainstaluj arkusze płyt kartonowo-gipsowych, aby uzyskać imitację ścian;
 • zakończyć powstałą fałszywą ścianę;
 • zainstaluj miskę, połącz rurą falistą do kanalizacji, dokładnie pokryj wszystko szczeliwem;
 • podłączyć zbiornik ściekowy. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-28. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-29. jpg"/>

  Chociaż montaż toalety naściennej jest bardziej pracochłonny, efekt końcowy będzie doskonały. Łazienka będzie wyglądać stylowo, nowocześnie i drogo.

  pomocnych wskazówek

  Zmiana toalety własnymi rękami bez pomocy profesjonalnych hydraulików może być dość trudna, jeśli nie ma doświadczenia w tej dziedzinie. Ale jeśli przestudiujesz wszystkie instrukcje i zalecenia, możesz uniknąć typowych błędów i pomyślnie ukończyć instalację toalety.

  Eksperci zwracają uwagę na kilka punktów.

 • aby w rurze kanalizacyjnej nie tworzyła się stagnacja, konieczne jest nachylenie 3-5 cm w kierunku pionu;
 • jeśli w łazience jest bidet, najlepiej zainstalować z nim nową toaletę podwieszaną do ściany. To będzie wyglądać najkorzystniej;
 • w przypadku wymiany rur kanalizacyjnych konieczne jest wyposażenie włazów rewizyjnych. Powinny znajdować się w łatwo dostępnych miejscach. Niezwykle ważne jest wzięcie tego pod uwagę, aby w sytuacji awaryjnej był do nich swobodny dostęp;
 • jeśli w mieszkaniu zainstalowane są stare rury żeliwne, zaleca się ich wymianę na plastikowe. To znacznie ułatwi instalację nowej toalety;
 • najtrudniejszy jest proces demontażu starej toalety, ponieważ na tym etapie mogą pojawić się problemy, na przykład zardzewiałe części metalowe, których nie można odkręcić, lub podstawa toalety jest mocno zacementowana, co powoduje duże trudności;
 • podczas montażu toalety naściennej lepiej jest zainstalować ją w dwie osoby, ponieważ konieczne będzie jednoczesne trzymanie miski i przymocowanie jej do ściany. To prawie niemożliwe, aby zrobić to samotnie. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-31. ru/images/article/cropped/337-253/2018/03/zamena-unitaza-tonkosti-processa-32. jpg"/>

  Montaż nowej łazienki można wykonać samodzielnie, nawet bez doświadczenia w tej dziedzinie. W końcu, jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalnych hydraulików, ich praca wcale nie będzie tania. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią muszlę klozetową, biorąc pod uwagę indywidualne cechy pomieszczenia i osobiste pragnienia właściciela. Nowoczesne sklepy oferują szeroką gamę towarów od klasy ekonomicznej po ekskluzywne. Możesz wybrać zarówno najpopularniejszą konstrukcję wodno-kanalizacyjną z osobną miską i beczką odpływową, jak i nowoczesne miski naścienne, które wyglądają opłacalnie i efektownie, a także oszczędzają miejsce w łazienkach.

  Instalację najlepiej wykonać w określonej kolejności. , po wcześniejszym przygotowaniu wszystkiego, co niezbędne, a także dodatkowych materiałów. Jeśli zrobisz wszystko zgodnie z instrukcjami i zaleceniami, wymiana wcale nie będzie trudna, a nowa instalacja wodno-kanalizacyjna będzie wyglądać harmonijnie w odnowionym pokoju i będzie trwać dłużej niż rok.

 • IBM Documentation

  Jak naprawić RENAULT: wystarczy wybrać swój model lub część samochodową

  Kategoria części samochodowych

  RENAULT instrukcje dotyczące naprawy i serwisowania

  • LATITUDE

  • SUPER 5

  • 5

  • 21

  • AVANTIME

  • 11

  • 9

  • WIND

  • LOGAN

  • SANDERO / STEPWAY

  • FUEGO

  • DUSTER

  • 18

  • RAPID

  • EXPRESS

  • 25

  • 6

  • 30

  • 20

  • ALASKAN

  • 10

  • 8

  • 12

  • ESTAFETTE

  • 17

  • 15

  • DAUPHINE

  • 16

  • 14

  • RODEO

  • SPORT SPIDER

  • LODGY

  • DOKKER

  • OROCH

  • SCALA

  RENAULT - samodzielna naprawa i serwis krok po kroku

  Chcesz uzyskać więcej przydatnych informacji?

  Zadawaj pytania lub dziel się swoim doświadczeniem w zakresie napraw na forum samochodowym. Subskrybuj aktualizacje, aby nie przegapić nowych poradników.

  Filmy do naprawy RENAULT - lista odtwarzania od AUTODOC CLUB

  • Play all playlists

   RENAULT instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku

  • RENAULT MEGANE SCENIC (JA) instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku

  Wskazówki i triki do RENAULT

  Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

  Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play

  Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

  Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

  Samodzielna wymiana części w RENAULT

  Samodzielna naprawa Renault: najczęściej spotykane usterki

  Podręcznik demontażu i wymiany 3com 871

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik demontażu i wymiany 3com 871

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik demontażu i wymiany 3com 871