Procedury instalacji uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f

Instalacja uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f jest prosta i szybka. Przed rozpoczęciem procedury należy upewnić się, że obecny system jest dobrze skonfigurowany i wszystkie wymagane elementy są dostępne. Następnie należy pobrać doskonały plik instalacyjny z witryny Hitachi. Po zakończeniu pobierania należy uruchomić plik instalacyjny, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Kiedy instalacja zostanie zakończona, należy uruchomić system, aby upewnić się, że wszystkie ustawienia są poprawne i uaktualnienie Hitachi P50s601 Dw3f jest prawidłowo zainstalowane.

Ostatnia aktualizacja: Procedury instalacji uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f

Hitachi
Pobieranie sterowników


Ręczne aktualizowanie sterowników Hitachi:

Te standardowe sterowniki Hitachi można znaleźć w systemie%%os%% lub można je pobrać z aktualizacji systemu Windows®. Wbudowane sterowniki będą obsługiwać podstawową funkcjonalność Device, ale zazwyczaj nie są bardziej zaawansowane funkcje.Odwiedź ten link, aby dowiedzieć się, jak zainstalować te sterowniki Hitachi.

Narzędzie do automatycznego aktualizowania Hitachi:

Sugestia: Jeśli nie masz doświadczenia w aktualizowaniu sterowników urządzeń Hitachi, zalecamy pobranie narzędzia do aktualizacji sterowników DriverDoc [DriverDoc - Produkt Solvusoft]. Nasze narzędzie do aktualizacji sterowników automatycznie zajmuje się pobieraniem i aktualizacją prawidłowych sterowników Hitachi.

Dodatkowo, gdy używasz DriverDoc do aktualizacji sterowników typu, możesz też zaktualizować wszystkie inne sterowniki na komputerze, korzystając z naszej obszernej bazy danych liczącej ponad 2 150 000 sterowników (z codziennymi aktualizacjami), która obejmuje wszystkie urządzenia sprzętowe.


Zainstaluj produkty opcjonalne - DriverDoc (Solvusoft) | EULA | Polityka prywatności | Warunki | Odinstaluj


Częste pytania dotyczące aktualizacji Hitachi


Dlaczego większość użytkowników pomija aktualizacje sterowników Hitachi?

Większość ludzi obawia się, że spowodują awarię komputera lub błąd, jeśli zaktualizują sterowniki urządzeń Hitachi.

Kiedy mogę zaktualizować sterowniki Hitachi?

Zazwyczaj należy zaktualizować sterowniki urządzeń Hitachi po głównych aktualizacjach systemu Windows. org/Question">

Jaki jest proces aktualizacji sterowników Hitachi?

Możesz zaktualizować sterowniki Hitachi ręcznie poprzez Menedżer urządzeń lub automatycznie, korzystając z oprogramowania do aktualizacji sterowników. org/Question">

Jaka jest rola sterowników Hitachi?

Sterowniki to małe programy tworzone przez Hitachi, które pozwalają urządzeniom sprzętowym Hitachi skutecznie komunikować się z systemem operacyjnym.Zapewnienie właściwego kierowcy

Możliwe jest powiązanie błędów Hitachi z uszkodzonymi lub przestarzałymi sterownikami systemowymi. Kierowcy mogą pracować jeden dzień i nagle przestać pracować następnego dnia, z różnych powodów. Dobrą wiadomością jest to, że sterowniki Urządzenie można aktualizować, aby rozwiązać wszelkie problemy.

Znalezienie odpowiedniego sterownika Hitachi bezpośrednio na stronie internetowej firmy Hitachi lub powiązanego producenta Urządzenie może wydawać się niemożliwe. Nawet doświadczeni, doświadczeni technicy ludzie z dobrym nawykiem aktualizowania sterowników urządzeń Hitachi, nadal mogą znaleźć cały proces instalacji i aktualizacji czasochłonne i denerwujące. Nieprawidłowe wersje sterowników spowodują więcej komplikacji związanych z wydajnością komputera, czasami powodując więcej szkód.

Zdecydowanie zaleca się używanie programu aktualizującego sterowniki, ponieważ aktualizacje mogą być czasochłonne i złożone. Narzędzia aktualizacji sterowników zapewniają prawidłowe sterowniki, które są zgodne ze sprzętem, a także gwarantuje, że istnieje kopia zapasowa bieżących sterowników przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w oprogramowaniu/sprzęcie. Kopie zapasowe sterowników oferują natychmiastowy i bezpieczny sposób przywrócenia sterownika do wcześniejszej konfiguracji, w razie potrzeby.Przeglądaj Hitachi kategorie sterowników


 • Monitor 3D
 • Komputer typu "All-in-One PC"
 • ATA
 • Odtwarzacz audio
 • Kamera cyfrowa
 • Kamera
 • Nagrywarka CD-DVD
 • Napęd CD-DVD
 • Laserowa drukarka kolorowa
 • Monitor CRT
 • Komputer stacjonarny
 • Cyfrowy aparat fotograficzny
 • Cyfrowa ramka na zdjęcia
 • Cyfrowy rejestrator wideo
 • Sterownik dysku
 • Projektor DLP
 • Karta sieciowa
 • Pamięć flash
 • GPS
 • Karta graficzna
 • Dysk twardy
 • HD Wideo
 • Sterownik IDE
 • Podczerwień
 • Tablica interaktywna
 • Laptop
 • Monitor LCD
 • Monitor LED
 • Modem
 • Monitor

Suma stron: 2Suma pozycji: 46

(Reklama)

Zaktualizuj sterowniki Hitachi jednym kliknięciem w DriverDoc:˄˅

Istnieją różne sposoby uaktualniania, migrowania i ponownego instalowania serwera ESET PROTECT oraz innych komponentów programu ESET PROTECT.


Upewnij się, że masz obsługiwaną wersję systemu operacyjnego, zanim rozpoczniesz uaktualnienie do wersji ESET PROTECT 9. 0. Komponent serwera ESET PROTECT w wersji 9. jest niezgodny z komputerami 32-bitowymi (w architekturze x86). Próba uaktualnienia serwera 32-bitowego z wersji 7. 0 do 9. 0 zakończy się niepowodzeniem.

Jeśli uaktualnienie zostało już przeprowadzone i system nie działa, konieczne jest ponowne ręczne zainstalowanie wszystkich komponentów programu ESET PROTECT w oryginalnej wersji.

Przed uaktualnieniem przeprowadź migrację bieżącego rozwiązania ESET PROTECT na komputer 64-bitowy i dopiero po pomyślnej migracji uruchom zadanie uaktualnienia.

Jeśli zainstalowana jest starsza, nieobsługiwana baza danych (MySQL 5. 5 lub MS SQL 2008/2012), uaktualnij bazę danych do zgodnej wersji przed przystąpieniem do uaktualniania serwera ESET PROTECT.

ESET PROTECT 9. 0 używa protokołu LDAPS jako domyślnego protokołu synchronizacji z usługą Active Directory. Jeśli zaktualizowano program z wersji 7. 0-7. 1 na komputerze z systemem Windows do wersji ESET PROTECT 9. 0 i używano wcześniej synchronizacji z usługą Active Directory, zadania synchronizacji zakończą się niepowodzeniem w programie ESET PROTECT 9.

Uaktualnianie programu ERA 5 lub 6. 5

Bezpośrednie uaktualnienie nie jest obsługiwane – zobacz Migracja z wersji ERA 5. x oraz Aktualizacja z wersji ERA 6. x.

Uaktualnienie programu ESMC 7. x do wersji ESET PROTECT 9. 0

Wybierz jedną z procedur uaktualniania:

Ponowne instalowanie lub migrowanie programu ESET PROTECT 9 pomiędzy serwerami

Migrowanie z jednego serwera na inny lub ponowna instalacja serwera ESET PROTECT.

Aby dokonać migracji z jednego serwera ESET PROTECT na drugi, należy wyeksportować wszystkie urzędy certyfikacji i certyfikaty serwera ESET PROTECT lub utworzyć ich kopie zapasowe. W przeciwnym razie żaden z komponentów programu ESET PROTECT nie będzie mógł się komunikować z nowym serwerem ESET PROTECT.

Inne procedury

Zmiana adresu IP lub nazwy hosta na serwerze ESET PROTECT.

Ten dokument dotyczy stacji roboczych HP z zainstalowanym systemem Windows 7 lub 8. 1.

Korzystając z instrukcji w tym dokumencie, zainstaluj system Windows 10 na stacji roboczej, która była dostarczona z systemem Windows 7 lub Windows 8.

Ważne informacje dotyczące instalacji systemu Windows 10

Przed rozpoczęciem należy zapoznać się z poniższymi ważnymi informacjami:

 • Utwórz kopię zapasową ważnych plików.

  Przestroga:

  Aby uniknąć ryzyka utraty ważnych danych (takich jak plików osobistych, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania itd. ), przed rozpoczęciem utwórz ich kopię zapasową. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie Tworzenie kopii zapasowej plików (system Windows 10, 8).

 • Firma HP udostępnia instrukcje instalacji, zgodne oprogramowanie i zaktualizowane sterowniki dla większości komputerów sprzedawanych po sierpniu 2013 r.

  Jeżeli komputer został zakupiony przed sierpnia 2013 r. , to firma HP nie przeprowadziła testów lub nie opracowała sterowników do tego modelu. Niektóre funkcje mogą nie działać lub instalacja może nie być pomyślna.

  Po zainstalowaniu systemu Windows 10 bieżący sterownik graficzny zostanie usunięty i zastąpiony sterownikiem wewnętrznym systemu Windows 10. Jeśli obecnie używasz programu, który wymaga sterownika z certyfikatem dostawcy aplikacji, odwiedź stronę internetową producenta przed przeprowadzeniem instalacji, aby pobrać sterownik dla aplikacji z certyfikatem Windows 10.

  Firma HP zaleca instalowanie 64-bitowej wersji systemu Windows 10 w osobistych stacjach roboczych. Firma HP udostępnia wyłącznie sterowniki dla systemu Windows 10 w wersji 64-bitowej.

  Firma HP zaleca zainstalowania systemu Windows 10 na dysku w formacie GPT dla rozruchu UEFI, aby uzyskać najbardziej optymalne efekty. Osobiste stacje robocze z partycją dysku MBR powinny mieć czystą instalację systemu Windows 10. Czysta instalacja powoduje usunięcie wszystkich plików i partycji na dysku twardym przed zainstalowaniem systemu Windows 10. Instrukcje czystej instalacji są zawarte w dalszej części tego dokumentu.

  Aby uniknąć ryzyka utraty ważnych danych (plików osobistych, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania itd. Oryginalne sterowniki i oprogramowanie dostarczone przez HP (oraz wszelkie inne oprogramowanie) nie będzie dostępne i musi zostać ponownie zainstalowane lub zamienione (zgodne wersje Windows 10).

  Przed zainstalowaniem systemu Windows 10 zaktualizuj oprogramowanie antywirusowe i definicje wirusów. Ustaw program antywirusowy na automatyczne aktualizacje. Przejdź do strony producenta oprogramowania antywirusowego, aby uzyskać więcej informacji.

  Jeśli dysk twardy komputera jest szyfrowany za pomocą narzędzia HP ProtectTools lub innych aplikacji, należy odszyfrować dysk twardy przed rozpoczęciem instalacji. Program instalacyjny zapobiega instalacji systemu Windows 10, jeżeli dysk twardy jest szyfrowany.

  W przypadku skontaktowania się z pomocą techniczną firmy HP po przeprowadzeniu instalacji pomoc techniczna firmy HP może zażądać przywrócenia pierwotnego systemu operacyjnego Windows w celu sprawdzenia sprawności produktu. W przypadku wysłania komputera do serwisu w celu naprawy po zainstalowaniu systemu Windows 10 na komputerze może zostać przywrócony obraz pierwotnego systemu operacyjnego Windows, a system operacyjny Windows 10 może zostać usunięty. Po naprawie można ponownie zainstalować system Windows 10. Należy zapamiętać dane logowania i hasło konta Microsoft. W celu zresetowania hasła, zapoznaj się z dokumentem Rozwiązanie wspomagane HP brak możliwości zalogowania się do systemu Windows.

  Po instalacji systemu Windows 10 automatycznie będziesz otrzymywać aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa firmy Microsoft. Nie można zrezygnować z tej usługi.

  Jeśli system Windows 8. 1 jest zainstalowany i posiada partycję odzyskiwania na dysku twardym, nie będzie można przywrócić systemu do wersji 8. 1 na partycji odzyskiwania (klawisz F11) po instalacji.

  Jeśli chcesz przywrócić oryginalny system operacyjny, najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie nośników odzyskiwania systemu HP przed zainstalowaniem systemu Windows 10. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć nośniki odzyskiwania systemu, zapoznaj się z dokumentem Uzyskiwanie płyt odzyskiwania HP lub dysku odzyskiwania USB HP.

  Nie wszystkie funkcje systemu Windows 10 są dostępne na każdym komputerze i indywidualne doświadczenia użytkownika systemu Windows 10 są uzależnione od możliwości jego komputera.

  Aplikacje są sprzedawane oddzielnie.

  Oprogramowanie opracowane dla systemu Windows 8, 1 lub wcześniejszych systemów operacyjnych może nie działać po zainstalowaniu systemu Windows 10.

  Jeśli po zakupie komputera HP zainstalowane zostało oprogramowanie innych firm, sprawdź, czy będzie obsługiwane w systemie Windows 10. Skontaktuj się ze sprzedawcą oprogramowania.

  Niektóre podzespoły graficzne nie obsługują nowej architektury sterownika WDDM 2. 0. Choć karty graficzne powinny działać w systemie Windows 10, komputer nie korzysta ze zwiększenia wydajności kart obsługujących tryb WDDM 2. Dodatkowo niektóre karty graficzne mogą nie obsługiwać funkcji UEFI GOP wymaganej do płynnego rozruchu w systemie Windows 10.

  Oglądanie filmów DVD po zainstalowaniu systemu Windows 10 może nie być możliwe. Jeśli aktualnie korzystasz z kodeka DVD do odtwarzania filmów DVD, takiego jak koder wchodzący w skład systemu Windows 7 Professional, może być on niedostępny po zainstalowaniu systemu Windows 10. Aby zachować możliwość odtwarzania filmów DVD po zainstalowaniu systemu Windows 10, zainstaluj nowy odtwarzacz multimediów pobrany ze sklepu Windows Store (w j. angielskim) lub innego zaufanego źródła.

  Aplikacja Windows Media Center nie działa po zainstalowaniu systemu Windows 10. Zostanie usunięta podczas instalacji i nie będzie można zainstalować jej później.

  W przypadku komputerów z dostępnymi 128 GB wolnego miejsca lub mniej instalacja może wymagać podłączenia dysku twardego USB (32 GB lub większy). HP nie zaleca korzystania z karty SD.

  Gniazda kart SD mogą nie działać po zainstalowaniu systemu Windows 10. Z tego powodu zaleca się używanie tylko zewnętrznych pamięci USB lub microUSB, a nie kart SD, jako nośnika instalacji systemu Windows 10.

  W systemie Windows 10 dostępna jest bezpłatna aplikacja do nagrywania głosu, która pozwala nagrywać wywiady, zajęcia, spotkania biznesowe i robić notatki głosowe. Ta aplikacja może nie działać poprawnie na wszystkich komputerach. Jeżeli na urządzeniu nie można nagrywać, użyj funkcji Windows Update, aby zainstalować najnowszy sterownik.

  Uwierzytelnianie twarzy wymaga specjalnego sprzętu, np. kamery w podczerwieni (IR). Jeśli komputer nie posiada zainstalowanego tego sprzętu, opcja konfiguracji uwierzytelniania twarzy w Ustawieniach nie jest dostępna.

  Osobista asystentka Cortana wykorzystuje określony sprzętu, np. mikrofon, głośniki, GPS i połączenie z Internetem. Mikrofon w komputerze powinien być skonfigurowany do pracy z Cortaną. Wyniki będą zależne od danego mikrofonu. Cortana może nie być dostępna we wszystkich krajach.

  Po zainstalowaniu systemu Windows 10 funkcja wyświetlacza bezprzewodowego (Miracast) może nie łączyć się z wyświetlaczem zewnętrznym lub może utracić połączenie. Do włączenia tej funkcji wymagane są zaktualizowane sterowniki wideo i sieci bezprzewodowej. Sprawdź usługę Windows Update, aby wyszukać najnowsze sterowniki i je zainstalować, gdy będą dostępne.

  Funkcja Microsoft Refresh and Reset może nie przywrócić poprawnie sterowników i własnych ustawień danego systemu HP. Użyj narzędzia HP Recovery Manager tylko w celu przywrócenia obrazu fabrycznego lub użyj opcji Wróć, aby powrócić do systemu Windows 8. Jeśli opcja Wróć jest już niedostępna, użyj narzędzia HP Recovery Manager i ponownie zainstaluj system Windows 10, jeżeli konieczne jest odzyskanie systemu.

Wymagania systemowe

Zgodnie z wymaganiami firmy Microsoft przed zainstalowaniem systemu Windows 10 komputer musi spełniać poniższe wymagania systemowe.

Procesor

1 GHz

Architektura IA-32 lub x64

Obsługa PAE, NX i SSE2

Architektura x64

Drugi poziom tłumaczenia adresów (SLAT) dla opcji Hyper-V

Pamięć (RAM)

IA-32: 1 GB

64-bity: 2 GB

4 GB

Karta graficzna

Karta graficzna Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

DirectX 10

Ekran

800 x 600 pikseli

1024 x 768 pikseli (dostęp do sklepu Windows Store)

Urządzenie wejściowe

Klawiatura i mysz

Wyświetlacz typu multi-touch

Miejsce na dysku twardym

16 GB dla IA-32

20 GB dla wersji x64

Takie same jak minimalne

Inne

Wymagania

Minimum

Zalecane

Połączenie internetowe

Czynności do wykonania przed zainstalowaniem systemu Windows 10

Przed zainstalowaniem systemu Windows 10 wykonaj poniższe czynności, aby przygotować konfigurację komputera.

  Określ czy dysk twardy komputera korzysta z formatu GPT lub MBR.

  Jeśli komputer posiada format MBR, to należy wykonać czystą instalację, jeżeli chcesz konwertować dysk do formatu GPT.

  Firma HP zaleca, aby osobiste stacje robocze z partycją MBR instalowały system Windows 10 z nośnika wymiennego (ISO). Wybierz opcję czystej instalacji w celu uzyskania najlepszej jakości systemu Windows 10. Czysta instalacja (niestandardowa) usuwa z dysku twardego wszystkie pliki i partycji przed zainstalowaniem systemu Windows 10. Oryginalne sterowniki i programy dostarczone przez firmę HP (oraz inne oprogramowanie zainstalowane przez użytkownika) nie będzie już dostępne i będzie musiało zostać zainstalowane ponownie lub zastąpione wersjami zgodnymi z systemem Windows 10. Nawet jeśli komputer obsługuje UEFI i zostało w nim zainstalowane najnowsze oprogramowanie sprzętowe, wymagane są czysta instalacja i zmiana formatu na GPT, aby możliwe było korzystanie z niektórych funkcji zabezpieczeń systemu Windows 10.

  Aby uniknąć ryzyka utraty ważnych danych (takich jak plików osobistych, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania itd.

  Aktualizacja systemu BIOS.

  Przed instalacją skonfiguruj system BIOS:

  Uruchom komputer ponownie i naciśnij kilkakrotnie klawisz F10, aby uzyskać dostęp do menu konfiguracji.

  Określ następujące ustawienia zgodnie z modelem stacji roboczej:

  Stacje robocze HP

  Wartości i ustawienia systemu BIOS

  Z1

  Z220 CMT

  Z220 SFF

  Z420

  Z620

  Z820

  Wybierz opcję Konfiguracja domyślna.

  Wybierz opcję Przywróć ustawienia fabryczne i domyślne i naciśnij klawisz Enter.

  Na ekranie powodzenia wybierz klawisz Enter, a następnie naciśnij klawisz Esc.

  Wybierz opcję Apply Defaults and Exit (zastosuj domyślne i wyjdź), aby przywrócić ustawienia domyślne w systemie BIOS.

  Nastąpi ponowny rozruch komputera. Naciśnij klawisz F10, aby uruchomić ponownie i przejść do systemu BIOS.

  W sekcji Security (zabezpieczenia) wybierz opcję Secure Boot Configuration (konfiguracja bezpiecznego rozruchu).

  Ustaw opcję Legacy Support (obsługa starych urządzeń) na Wyłączone, a Secure Boot (bezpieczny rozruch) Włączone.

  Naciśnij przycisk F10.

  Wybierz opcję Save Changes and Exit (zapisz zmiany i wyjdź).

Z440

Z640

Z840

ZBook Zoltar

ZBook 15u

ZBook 15

ZBook 17 G3

Wybierz opcję Apply Factory Defaults and Exit (zastosuj ustawienia fabryczne i wyjdź), aby przywrócić ustawienia domyślne w systemie BIOS.

Uwaga:

Jeśli wcześniej był zainstalowany system Windows 8. 1, a opcja bezpiecznego rozruchu została włączona, na ekranie pojawi się monit o podanie czterocyfrowego kodu. Wpisz kod, aby kontynuować rozruch.

W sekcji Advanced (zaawansowane) wybierz opcję Secure Boot Configuration (konfiguracja bezpiecznego rozruchu).

W sekcji Configure Legacy Support and Secure Boot (konfiguracja obsługi starych urządzeń i bezpiecznego rozruchu) wybierz opcję Disable Legacy Support Enable Secure Boot (wyłącz obsługę starych urządzeń i bezpieczny rozruch).

Wybierz opcję Tak, aby zapisać zmiany i wyjść.

Zaktualizuj oprogramowanie i sterowniki systemu Windows.

Narzędzie HP Client Security Manager jest niezgodne z systemem Windows 10. Przed zainstalowaniem systemu Windows 10 odinstaluj narzędzie HP Client Security Manager:

W Panelu sterowania systemu Windows w kategorii Programy i funkcje odinstaluj narzędzie HP Client Security Manager (HP CSM).

W oknie podręcznym zostaną wyświetlone wszystkie zainstalowane moduły narzędzia Client Security (aplikacje), które należy odinstalować przed przystąpieniem do odinstalowywania narzędzia HP CSM. Odinstaluj poszczególne aplikacje za pomocą Panelu sterowania, a następnie odinstaluj narzędzie HP CSM.

Aplikacje wyświetlane w oknie podręcznym różnią się w zależności od zainstalowanych modułów.

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 można użyć narzędzia BitLocker (wbudowanego narzędzia szyfrowania w systemie Windows) do zabezpieczania danych do czasu wydania wersji narzędzia HP CSM zgodnej z systemem Windows 10.

Rys. : Odinstaluj produkty powiązane z narzędziem HP Client Security Manager

Instalacja aktualizacji z usługi Windows Update.

Deszyfruj dysk twardy (jeśli dotyczy).

Sprawdź, czy zainstalowano najnowszą wersję programu HP Remote Graphics Software (RGS).

Czy komputer obsługuje zaawansowane funkcje systemu Windows 10?

Interfejs UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) współpracuje z tradycyjnym systemem BIOS w zakresie zarządzania interakcjami pomiędzy sprzętem a systemem operacyjnym. Wszystkie przetestowane stacje robocze HP są wyposażone w system BIOS, który może usprawnić funkcjonowanie systemu Windows 10, np. dzięki funkcjom takim jak bezpieczny i bezproblemowy rozruch. Dodatkowo firma HP udostępnia narzędzia diagnostyki sprzętowej i rozwiązywania problemów z poziomu interfejsu UEFI. Aby korzystać z niektórych nowych funkcji systemu Windows 10, należy zmienić format dysku twardego, stosując nowy system plików (GPT).

Wykonanie czystej (niestandardowej) instalacji jest istotne dla utworzenia partycji GPT i uzyskania funkcji z tabeli poniżej.

Spodziewane funkcje systemu Windows 10

Następujące modele komputerów posiadają dostępne aktualizacje systemu BIOS i UEFI, które obsługują zaawansowane funkcje systemu Windows 10:

Stacja robocza HP Z1 G2

Stacja robocza HP Z220 CMT

Stacja robocza HP Z220 SFF

Stacja robocza HP Z228

Stacja robocza HP Z230 Tower

Stacja robocza HP Z230 SFF

Stacja robocza HP Z420

Stacja robocza HP Z440

Stacja robocza HP Z620

Stacja robocza HP Z640

Stacja robocza HP Z820

Stacja robocza HP Z840

Czysta instalacja (niestandardowa) jest szczególnie istotna w przypadku komputerów, które obecnie posiadają partycję MBR. To pozwala utworzyć partycję GPT, która pozwoli włączyć omawiane funkcje.

Firma HP regularnie udostępnia nowe wersje systemu BIOS. Nowe wersje systemu BIOS można uzyskać na stronie Obsługi klienta HP.

Następujące funkcje Windows 10 wymagają formatu plików UEFI lub GPT:

Bezpieczny rozruch

TPM SmartCard

BitLocker Network Unlock

Bezproblemowy rozruch

Fast Boot

Konfiguracja rozruchu wewnątrz systemu Windows 10

Windows To Go

2. 0 TPM (tylko stacje robocze HP Z440, Z640 i Z840)

Dyski internetowe

Atestowanie

Pomiar rozruchu

Dodatkowe funkcje systemu Windows 10

Poniższe funkcje systemu Windows 10 albo nie są obsługiwane, albo nie przetestowano ich na stacjach roboczych z powodu ograniczeń sprzętu oraz/lub sterowników, które zostały dostarczone razem z systemami wymienionymi w powyższej tabeli:

Cortana

Windows Hello

Uwierzytelnianie odcisku palca

Direct Inking

WiGig dokowania

Panel dotykowy Precision

WDDM 2. 0

Czujniki

USB 3. 1 Typ-C

Continuum

Ekranu bezprzewodowy (Miracast)

Instalacja z obrazu ISO lub napędu USB

Zainstaluj cyfrową kopię systemu Windows 10 z obrazu ISO lub napędu USB.

Aby uzyskać cyfrową kopię systemu Windows 10, zakup licencję na instalację systemu Windows 10 lub pobierz jego cyfrową kopię ze strony firmy Microsoft.

Jeżeli musisz zakupić licencję na instalację systemu Windows 10, przejdź do strony internetowej Microsoft (w języku angielskim).

Jeśli posiadasz już licencję na instalację systemu Windows 10, przejdź do witryny Microsoft Pobierz Windows 10 (w języku angielskim).

Instalacja z obrazu ISO

Zainstaluj system Windows 10 z obrazu ISO. Instalacja z obrazu ISO jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników.

Jeżeli zostanie wyświetlony monit o podanie klucza produktu Windows 10, wprowadź klucz produktu, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Jeżeli komputer ma mniej niż 128 GB miejsca na dysku twardym, pojawi się monit o podłączenie dysku USB, aby można było kontynuować instalację. Użyj pustego dysku USB 32 GB lub większego. Po zakończeniu instalacji program aktualizacji systemu Windows 10 kopiuje plik Windows. old na dysk USB. Zachowaj ten plik na dysku USB. Plik jest wymagany, aby móc wrócić do poprzedniego systemu operacyjnego.

W Eksploratorze plików przejdź do obrazu ISO, a następnie zamontuj go.

Jeżeli zostanie wyświetlone okno Kontrola konta użytkownika, kliknij przycisk Tak.

Otworzy się okno instalatora.

Po wyświetleniu okna Pobierz ważne aktualizacje zaznacz opcję Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane), a następnie kliknij przycisk Dalej.

System Windows pobierze i zainstaluje aktualizacje. : Zaznaczanie opcji Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane)

Kliknij przycisk Dalej po wyświetleniu monitu w każdym oknie, ponieważ Instalator sprawdza komputer i przygotowuje go do instalacji.

Po pojawieniu się okna Właściwe powiadomienia oraz warunki licencji kliknij przycisk Zaakceptuj. : Akceptowanie warunków licencji

Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Dalej.

Po pojawieniu się okna Gotowy do instalacji kliknij Zmień elementy do zachowania.

Jeśli nie chcesz zmienić elementów do zachowania, kliknij przycisk Zainstaluj, aby rozpocząć instalację. : Okno Gotowy do instalacji

W oknie Wybierz elementy do zachowania zaznacz elementy do zachowania, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Zachowaj pliki osobiste i aplikacje: Umożliwia zachowanie wszystkich plików osobistych, ustawień i aplikacji.

Zachowaj tylko pliki osobiste: Umożliwia zachowanie plików osobistych, ale bez ustawień i aplikacji.

Nie zachowuj niczego: Umożliwia wymazanie wszystkich danych bez zachowania żadnych elementów. : Okno Wybierz elementy do zachowania z zaznaczoną opcją Zachowaj pliki osobiste i aplikacje

Po pojawieniu się okna Gotowy do instalacji kliknij przycisk Zainstaluj.

Instalacja się rozpocznie.

Podczas procesu instalacji komputer kilka razy uruchomi się ponownie. Nie wyłączaj komputera ani przerywaj procesu instalacji.

Po zakończeniu instalacji pojawi się ekran logowania. Wpisz hasło, a następnie naciśnij klawisz Enter.

Jeżeli lokalne konto nie posiada hasła, kliknij przycisk Enter.

Jeśli posiadasz konto Microsoft, skorzystaj z danych logowania i hasła. : Ekran logowania

Gdy pojawi się ekran szybkiego wyboru, wybierz jedną z dwóch opcji konfiguracji: Użyj Szybkich ustawień, aby kontynuować lub Dostosuj ustawienia, aby zmienić poszczególne parametry.

Aby zaakceptować ustawienia domyślne i zezwolić firmie Microsoft na zarządzanie komputerem, kliknij przycisk Użyj ustawień ekspresowych.

Aby sprawdzić opcje i wprowadzić zmiany w ustawieniach, kliknij przycisk Dostosuj ustawienia, a następnie wybierz poszczególne opcje. : Ekran szybkiego wyboru.

Na ekranie Nowe aplikacje dla nowego systemu Windows wybierz nowe aplikacje lub poprzednie aplikacje domyślne.

Jeśli chcesz używać nowych aplikacji do otwierania plików i stron internetowych, kliknij przycisk Dalej.

Jeżeli chcesz używać poprzednich aplikacji domyślnych, kliknij opcję Pozwól mi wybrać aplikacje domyślne, usuń pola wyboru obok nazw aplikacji, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Jeśli nie wybierzesz w tym kroku domyślnych aplikacji, konieczna będzie ręczna konfiguracja ustawień domyślnych po przeprowadzeniu instalacji. : Nowe aplikacje dla nowego systemu Windows

Program aktualizacji systemu Windows 10 sprawdzi ustawienia komputera i zainstalowane aplikacje. W razie potrzeby pojawi się monit o wykonanie określonych czynności. Dokładnie zapoznaj się z każdą pozycją i zareaguj, jeżeli wymagane są jakieś działania.

Instalator systemu Windows 10 może wyświetlić listę aplikacji lub sterowników, które trzeba usunąć, przeinstalować lub zaktualizować dla potrzeb systemu Windows 10. Wybierz pole Usuń na prawo od aplikacji lub sterownika, aby uruchomić program do odinstalowywania. Niektóre aplikacje i sterowniki mogą wymagać ponownego uruchomienia komputera. Ignoruj monity o ponowne uruchomienie do czasu usunięcia wszystkich wymienionych na liście aplikacji i sterowników.

Jeśli po odinstalowaniu wszystkich wskazanych aplikacji lub sterowników wymagane jest ponowne uruchomienie komputera lub komunikat zmienił się na Uruchom ponownie komputer, aby kontynuować instalację, kliknij przycisk Uruchom ponownie.

Po zakończeniu instalacji wyświetli się komunikat Zaczynajmy oraz ekran logowania lub pulpit systemu Windows 10. : Komunikat Zaczynajmy. com/doc-images/340/c04718088. jpg" alt="Komunikat Zaczynajmy. "/>

Instalacja z napędu USB

Zainstaluj system Windows 10 z napędu USB.

Jeżeli komputer ma mniej niż 128 GB miejsca na dysku twardym, pojawi się monit o podłączenie napędu USB, aby można było kontynuować instalację. Użyj pustego napędu USB o pojemności 32 GB lub większej. Po zakończeniu instalacji program aktualizacji systemu Windows 10 skopiuje plik Windows. old na napęd USB. Zachowaj ten plik na napędzie USB.

Krok 1: Instalacja systemu Windows 10

Program instalacyjny systemu Windows 10 umożliwia wykonanie czystej instalacji systemu Windows 10 (wymazywane są wszystkie dane) lub zachowanie plików osobistych i aplikacji (mimo to HP zaleca utworzenie kopii zapasowej danych na wypadek ich utraty).

Podłącz nośnik instalacyjny USB systemu Windows do komputera.

Otwórz dysk USB w programie Eksplorator plików, a następnie kliknij dwukrotnie plik setup. exe.

Zaakceptuj warunki licencji. jpg" alt="Ekran Właściwe powiadomienia oraz warunki licencji z zaznaczonym przyciskiem Zaakceptuj"/>

W oknie Gotowy do instalacji kliknij przycisk Instaluj. Jeżeli zostanie wyświetlone okno logowania, zaloguj się na swoje konto.

Jeżeli zostanie wybrana opcja Zachowaj pliki osobiste i aplikacje, pulpit zostanie wyświetlony po zakończeniu instalacji.

Jeżeli zostanie wybrana opcja Zachowaj tylko pliki osobiste, pulpit zostanie wyświetlony po zakończeniu instalacji.

Jeżeli zostanie wybrana opcja Nie zachowuj niczego, przejdź do następnego kroku po zakończeniu instalacji, aby skonfigurować system Windows 10. : Klikanie przycisku Instaluj

Krok 2: Zakończ konfigurację i zaloguj się w systemie Windows 10 (tylko czysta instalacja)

Jeżeli wybrano opcję czystej instalacji i niezachowywania żadnych elementów, skonfiguruj system z pomocą asystentki Cortana. Jeżeli wybrano opcję zachowania plików osobistych i aplikacji, nie trzeba konfigurować systemu Windows 10 ponownie.

Po wyświetleniu ekranu powitalnego asystentki Cortana można wybrać opcję użycia rozpoznawania głosu Cortana (jeżeli komputer jest wyposażony w mikrofon) lub użycia klawiatury i myszy do wykonania instalacji systemu.

Aby nie używać rozpoznawania głosu asystentki Cortana, w prawym dolnym rogu ekranu kliknij ikonę głośnika, a następnie kliknij wyciszenie głośności. : Ekran powitalny asystentki Cortana

Kiedy zostanie wyświetlony ekran Zacznijmy od regionu. Dobrze? , wybierz swój region, a następnie kliknij przycisk Tak.

Kiedy zostanie wyświetlony ekran Czy to jest poprawny układ klawiatury? , wybierz swój układ klawiatury, a następnie kliknij przycisk Tak.

Gdy zostanie wyświetlony ekran Chcesz dodać drugi układ klawiatury? , wybierz opcję Dodaj układ i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać kolejny układ klawiatury lub wybierz przycisk Pomiń, aby kontynuować bez drugiego układu klawiatury.

Po wyświetleniu ekranu Połączmy się z siecią wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, a następnie kliknij przycisk Połącz i wpisz sieciową nazwę użytkownika i hasło lub kliknij przycisk Na razie pomiń, aby kontynuować bez łączenia z siecią.

Na ekranie Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft w polu tekstowym wpisz adres e-mail, numer telefonu lub nazwę Skype lub utwórz konto, a następnie kliknij przycisk Dalej. : Logowanie przy użyciu konta Microsoft

W polu tekstowym wpisz hasło, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Jeżeli zostanie wyświetlony ekran Możesz pomyśleć, że przesadzamy z ostrożnością z monitem o podanie dodatkowej metody weryfikacji konta, wybierz sposób, w jaki chcesz weryfikować konto, a następnie kliknij przycisk Dalej. : Wpisywanie hasła do konta Microsoft

Przeczytaj opcje wyświetlane na poszczególnych ekranach, wybierz odpowiednie opcje, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby kontynuować.

Kiedy zostanie wyświetlony ekran Wybierz ustawienia prywatności dla swojego urządzenia, wybierz odpowiedni opcje, a następnie kliknij przycisk Zaakceptuj.

Instalacja zostanie zakończona i zostanie otwarty pulpit. : Wybór ustawień prywatności urządzenia

Aktywacja systemu Windows

Aby zweryfikować, czy kopia systemu Windows 10 nie została użyta na większej liczbie urządzeń niż zezwala umowa licencyjna, należy aktywować system Windows 10. W zależności od miejsca zakupu systemu Windows 10 aktywacja jest wykonywana za pomocą cyfrowego uprawnienia lub 25-znakowego klucza produktu.

Cyfrowe uprawnienia: Jeżeli kopia systemu Windows 10 ma cyfrowe uprawnienie nie trzeba wprowadzać klucza produktu. System jest aktywowany automatycznie.

Klucz produktu: Jeżeli kopia systemu Windows 10 wymaga kluczu produktu, trzeba wprowadzić klucz składający się z 25 znaków.

Czynności do wykonania po zainstalowaniu systemu Windows 10

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 zaktualizuj sterowniki, oprogramowanie i aplikacje.

Połącz komputer z Internetem, jeśli jeszcze nie został połączony.

Zainstaluj pakiet. NET Framework 3. 5 (o ile dotyczy).

Instalacja zaktualizowanych sterowników ze strony firmy HP lub innych producentów.

Skonfiguruj oprogramowanie HP Remote Graphics Software (RGS).

Zainstaluj oprogramowanie do odtwarzania dysków DVD lub Blu-ray (jeśli dotyczy).

Przywróć pliki kopii zapasowej. W ustawieniach kliknij Aktualizacja i bezpieczeństwo, kliknij opcję Kopia zapasowa, a następnie odszukaj i przywróć pliki kopii zapasowej utworzonej przed rozpoczęciem instalacji.

Zaloguj się do sklepu Windows Store, aby zaktualizować wszystkie aplikacje systemu Windows.

Otwórz aplikację Windows 10: pierwsze kroki.

Ustaw domyślne aplikacje do otwierania różnych typów plików.

Dowiedz się, jak korzystać z systemu Windows 10. Zapoznaj się z dokumentem pomocy technicznej HP Omówienie i korzystanie z systemu Windows 10, aby poznać nowe funkcje systemu Windows 10, aplikacje wchodzące w jego skład i wiele innych.

Znane problemy po instalacji systemu Windows 10

Zapoznaj się z listą znanych problemów po zainstalowaniu systemu Windows 10, aby znaleźć informacje na temat potencjalnych problemów.

Uwierzytelnianie twarzy nie jest obsługiwane. Uwierzytelnianie twarzy wymaga specjalnego sprzętu, np. kamery w podczerwieni.

Uwierzytelnianie twarzy nie jest obsługiwane przez wbudowaną kamerę internetową stacji roboczych HP Z1 lub HP Z1 G2 All-in-One.

Cortana nie rozumie wymawianych słów. Mikrofon w komputerze może wymagać specjalnej konfiguracji do współpracy z Cortaną. Wyniki rozpoznawania głosu różnią się w zależności od mikrofonu. Instrukcje dotyczące konfiguracji rozpoznawania głosu i rozpoczęcia pracy z Cortaną można znaleźć w dokumencie Korzystanie z programu Cortana Personal Digital Assistant (Windows 10).

Ekran bezprzewodowy (Miracast) nie łączy się. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 funkcja Miracast może nie łączyć się wyświetlaczem zewnętrznym lub może utracić połączenie.

Problemy z procesem odzyskiwania:

Jeśli system Windows 8. 1 został zainstalowany i posiada partycję odzyskiwania na dysku twardym, nie będzie można go przywrócić na partycji odzyskiwania (klawisz F11) po instalacji systemu Windows 10.

Odzyskiwanie F11 nie działa, jeżeli partycja odzyskiwania została usunięta podczas wykonywania czystej instalacji (niestandardowej).

USB 3. 1 typu C nie jest obsługiwane w stacjonarnych stacjach roboczych HP.

Funkcja Direct Inking działa na komputerach z ekranem dotykowym.

Funkcja WDDM 2. 0 nie jest obsługiwana w stacjonarnych stacjach roboczych HP.

Powrót do poprzedniej wersji systemu Windows

Funkcja Wróć umożliwia przywrócenie poprzedniego systemu operacyjnego, który był zainstalowany przed instalacją systemu Windows 10.

Opcja Wróć jest dostępna tylko przez 10 dni po instalacji systemu Windows 10. Jeśli wykonasz oczyszczanie dysku, odświeżanie lub reset w systemie Windows 10, nie będzie można użyć tej opcji. Jeśli plik windows. old zostanie usunięty z komputera, opcja Wróć nie będzie dostępna. Jeśli instalacja wymagała zewnętrznego dysku USB, należy użyć tego samego napędu, aby użyć opcji powrotu.

Przygotowanie do przywrócenia poprzedniej wersji.

Wprawdzie powrót nie powinien mieć wpływu na pliki osobiste, ale przed wykonaniem operacji zaleca się utworzenie kopii zapasowych wszystkich ważnych danych (plików osobistych, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania itp. ), aby uniknąć ewentualnej utraty tych danych.

Jeśli korzystasz innego hasła w poprzedniej wersji systemu Windows, możesz go potrzebować.

Komputer powinien być podłączony do źródła zasilania na czas powrotu do poprzedniego systemu.

Po wykonaniu tej operacji należy ponownie zainstalować niektóre aplikacje. Zmiany ustawień zostaną utracone.

Używając pola wyszukiwania na pasku zadań wyszukaj frazę Powrót, a następnie kliknij pozycję Powrót do starszej wersji.

Zostanie wyświetlone okno odzyskiwania systemu w menu Ustawienia. : Klikanie pozycji Powrót do starszej wersji

W sekcji Powrót do starszej wersji części, kliknij polecenie Rozpoczęcie. : Klikanie przycisku Rozpoczęcie

W oknie Dlaczego wracasz do poprzedniej wersji? wybierz odpowiedź, wpisz więcej szczegółów w polu Powiedz nam więcej (opcjonalnym), a następnie kliknij przycisk Dalej. : Okno Dlaczego wracasz do poprzedniej wersji?

Przeczytaj zawartość ekranu Co należy wiedzieć, a następnie kliknij przycisk Dalej. : Okno Co należy wiedzieć

System Windows przypomni Ci, że potrzebne jest poprzednie hasło. Kliknij przycisk Next [Dalej]. : Okno Nie zablokuj swojego dostępu

Kliknij opcję Powrót do starszej wersji.

Poczekaj, aż system zostanie przywrócony do poprzedniej wersji. Nie wyłączaj komputera.

Gdy funkcja Wróć zostanie zakończona, zaloguj się używając konta użytkownika i hasła z poprzedniej wersji systemu Windows.

Czysta (niestandardowa) instalacja systemu Windows 10

Ta sekcja opisuje wymagania i czynności wymagane do przeprowadzenia czystej instalacji systemu Windows 10 w stacji roboczej HP. Przed rozpoczęciem należy zapoznać się z poniższymi ważnymi informacjami:

Firma HP udostępnia instrukcje aktualizacji i sterowniki dla większości komputerów sprzedawanych po sierpniu 2013 r.

Jeżeli komputer został zakupiony przed 1 sierpnia 2013 r., to firma HP nie przeprowadziła testów lub nie opracowała sterowników do tego modelu. Instalacja systemu Windows 10 oraz odpowiednich sterowników w komputerze mogą być trudne.

HP zaleca podzielenie na partycje rozruchu MBR napędów w osobistej stacji roboczej, co pozwoli przeprowadzić czystą (niestandardową) instalację w celu uzyskania najlepszej wydajności systemu Windows 10.

Czysta instalacja (niestandardowa) usuwa z dysku twardego wszystkie pliki i partycji przed zainstalowaniem systemu Windows 10.

Aby uniknąć ryzyka utraty ważnych danych (m. in. plików, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania, wiadomości e-mail itp. ), przed rozpoczęciem czystej (niestandardowej) instalacji utwórz ich kopię zapasową. Upewnij się, że korzystasz z nośnika lub innej metody, aby ponownie zainstalować wszystkie aplikacje. Firma HP udostępnia wyłącznie sterowniki w wersji 64-bitowej dla systemu Windows 10.

Oprogramowanie opracowane dla systemu Windows 8. 1 lub wcześniejszych systemów operacyjnych może nie działać po zainstalowaniu systemu Windows 10.

Jeśli po zakupie komputera HP zainstalowane zostało oprogramowanie innych firm, musisz sprawdzić, czy będzie ono obsługiwane w systemie Windows 10; w tym celu skontaktuj się ze sprzedawcą oprogramowania.

Firma HP udostępnia oprogramowanie zgodne z systemem Windows 10 i zaktualizowane sterowniki tylko dla konkretnych modeli komputerów.

Dodatkowo niektóre karty graficzne, dostarczane z systemem Windows 7, mogą nie obsługiwać funkcji UEFI GOP wymaganej do korzystania z funkcji Płynny rozruch.

Aby przywrócić oryginalny system operacyjny po zainstalowaniu systemu Windows 10, należy uzyskać nośniki odzyskiwania systemu HP przed zainstalowaniem systemu Windows 10.

W przypadku skontaktowania się z pomocą techniczną firmy HP po przeprowadzeniu instalacji systemu Windows 10 pomoc techniczna firmy HP może zażądać przywrócenia pierwotnego systemu operacyjnego Windows w celu sprawdzenia sprawności produktu. W przypadku wysłania komputera do serwisu lub naprawy po uaktualnieniu do Windows 10 na komputerze może zostać przywrócony obraz pierwotnego systemu operacyjnego Windows, a system operacyjny Windows 10 może zostać usunięty. Po dokonaniu napraw użytkownik może zainstalować ponownie system Windows 10.

Po uaktualnieniu może być niemożliwe odtwarzanie filmów DVD. Jeśli obecnie korzystasz z kodeka płyt DVD do odtwarzania filmów, ten koder może nie być dostępny po zainstalowaniu systemu Windows 10.

Wymagania systemowe

20 GB

Przygotowanie komputera do czystej instalacji (niestandardowa) systemu Windows 10

Ta opcja instalacji przygotowuje komputer do instalacji systemu Windows 10, usuwa wszystkie pliki i partycje z dysku twardego przed zainstalowaniem systemu Windows 10. Aby uzyskać dostęp do tej opcji, należy wyłączyć komputer i wykonać rozruch przy użyciu nośnika instalacyjnego.

Aby przeprowadzić czystą instalację (niestandardową), należy zakupić kopię systemu Windows 10 firmy Microsoft.

Aby uniknąć ryzyka utraty ważnych danych (plików osobistych, zdjęć, filmów, dokumentów, aplikacji, oprogramowania itp.

Krok 1: Aktualizacja systemu BIOS

Firma HP zaleca zaktualizowanie do najnowszej wersji systemu BIOS przed uaktualnieniem do systemu Windows 10. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować system BIOS:

W systemie Windows wyszukaj frazę system, a następnie wybierz z listy opcję Informacje o systemie.

W oknie Podsumowanie systemu znajduje się pozycja Wersja / data systemu BIOS. Zapisz numer wersji systemu BIOS.

Przejdź do strony Centrum obsługi klienta HP, wybierz pozycję Oprogramowanie i sterowniki, a następnie wprowadź numer modelu swojego komputera, aby znaleźć przeznaczone dla niego oprogramowanie i sterowniki.

Użyj opcji ZAPISZ, aby pobrać najnowszą dostępną wersję systemu BIOS na dysk twardy. Pamiętaj o przejrzeniu wszystkich dostępnych plików do pobrania i wybierz wersję systemu BIOS z najwyższym numerem.

Aby zainstalować (nagrać) system BIOS, zamknij wszystkie programy, odłącz wszystkie urządzenia, usuń wszystkie zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, a następnie dwukrotnie kliknij pobrany plik BIOS.

Ostrzeżenie:

Nie korzystaj z komputera i nie odłączaj zasilania do czasu zakończenia aktualizacji systemu BIOS i ponownego uruchomienia komputera.

Krok 2: Zmiana ustawień BIOS dla systemu Windows 10

Aby upewnić się, że komputer został skonfigurowany do rozruchu UEFI, zmień ustawienia systemu BIOS i włącz funkcję bezpiecznego rozruchu. Przed rozpoczęciem uaktualnienia należy wyłączyć w systemie BIOS technologię Intel AMT. Technologia AMT będzie mogła zostać aktywowana po udostępnieniu zgodnych z UEFI wersji Intel ATM przez firmę HP w formie aktualizacji systemu BIOS.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby skonfigurować system BIOS przed uaktualnieniem:

Krok 3: Pobierz Oprogramowanie i sterowniki

Warto uzyskać wszystkie dostępne zalecane aktualizacje oprogramowania i sterowników w czasie, gdy komputer wciąż korzysta z systemu Windows.

Przejdź do Centrum obsługi klienta HP, wybierz pozycję Oprogramowanie i sterowniki, a następnie podaj numer modelu swojego komputera.

Pobierz i zapisz sterowniki sprzętu i pliki oprogramowania dla systemu Windows 10 na dysku twardym.

Jeżeli system operacyjny Windows 10 jest wymieniony w rozwijanym menu, to dany model komputera jest obsługiwany.

Skopiuj pobrane pliki na płytę CD/DVD lub nośnik USB, aby skorzystać z nich po zainstalowaniu systemu Windows 10.

Krok 5: Zdobywanie płyt odzyskiwania systemu i tworzenie kopii zapasowych ważnych plików

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiono, należy uzyskać lub utworzyć zestaw płyt odzyskiwania systemu Windows. Patrz punkt Zdobywanie płyt odzyskiwania HP lub dysku USB. W przypadku wystąpienia problemu podczas procesu instalacji można użyć płyt odzyskiwania systemu, aby przywrócić w komputerze wyjściową konfigurację oprogramowania.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową plików przy użyciu innego oprogramowania, najpierw należy sprawdzić, czy oprogramowanie jest zgodne z systemem Windows 10. Wymagane jest również posiadanie kopii plików instalacyjnych oprogramowania na dysku USB lub płycie. Nie należy korzystać z oprogramowania kopii zapasowej, które jest niezgodne z systemem Windows 10.

Po zakończeniu należy sprawdzić, czy tworzenie kopii zapasowej powiodło się i czy uzyskanie dostępu do plików jest możliwe.

Krok 6: Pobranie cyfrowej kopii systemu Windows 10

W przypadku zakupienia dostępnego w sprzedaży systemu Windows 10 na płycie DVD należy postępować zgodnie z instrukcją instalacji firmy Microsoft umieszczoną w opakowaniu.

Do pobrania cyfrowej kopii systemu Windows 10 potrzebne są:

Komputer z systemem Windows 7 SP1 lub 8. 1 i co najmniej 6 GB wolnego miejsca na dysku.

Połączenie z Internetem.

Wykonaj poniższe czynności, aby pobrać cyfrową kopię systemu Windows 10

Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do strony internetowej firmy Microsoft (w języku angielskim), aby zakupić system Windows 10.

Po uzyskaniu systemu Windows 10, zapisz klucz produktu (5 grup znaków alfanumerycznych).

Aby kontynuować czystą instalację, wybierz opcję Zainstaluj przez utworzenie nośnika i kliknij przycisk Dalej.

Przewidywane problemy podczas instalacji:

Niezgodne programy: Instalator bada komputer pod kątem ewentualnych problemów dotyczących zgodności. Niektóre programy muszą zostać odinstalowane, a komputer uruchomiony ponownie przed kontynuowaniem instalacji.

Zabezpieczenie UAC: Funkcja kontroli konta użytkownika firmy Microsoft wyświetla monit i wymaga potwierdzenia zezwolenia na dokonanie zmian w komputerze przez wskazany program. To rozwiązanie zapobiega próbom instalacji oprogramowania przez złośliwe programu i wirusy.

Jeśli w oknie Kontrola konta użytkownika wyświetli się komunikat Czy chcesz zezwolić następującemu programowi na wprowadzenie zmian na tym komputerze? z nazwą programu Microsoft Windows i nazwą sprawdzonego wydawcy Microsoft Corporation, kliknij przycisk Tak, aby zezwolić na operację.

Wybierz nazwę użytkownika i hasło: Domyślnie system Windows 10 płynnie integruje nowy komputer z Internetem, chmurą, innymi mediami społecznościowymi i urządzeniami za pomocą konta użytkownika firmy Microsoft, np. konta Instant Messenger, Gmail lub Hotmail.

Konto lokalne: Można wprowadzić unikalną nazwę użytkownika i hasło, które będzie obowiązywać tylko na komputerze lokalnym, aby pozostał on niezależnym urządzeniem, które nie jest powiązane z innymi urządzeniami. Wciąż będzie można ręcznie nawiązać połączenie z chmurą w celu udostępniania plików w przyszłości.

Konto Microsoft: Jeżeli do logowania użyjesz połączonego konta użytkownika Microsoft, komputer zostanie automatycznie powiązany ze wszystkimi pozostałymi urządzeniami mobilnymi oraz informacjami o użytkowniku zapisanymi we wszystkich kontach sieci społecznościowych.

Zezwól na wielokrotne restartowanie: Podczas procesu instalacji komputer kilkakrotnie uruchomi się ponownie. Podczas ponownego uruchomienia możesz wyjąć instalacyjną płytę DVD lub zignorować komunikat Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać rozruch z płyty CD lub DVD.

Instalacja systemu Windows 10

Wykonaj czystą (niestandardową) instalację systemu Windows 10.

Zamknij wszystkie programy, odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne i odłącz wszystkie urządzenia pamięci masowej USB oraz karty SD.

Jeżeli masz Internet, podłącz komputer do Internetu, używając przewodu Ethernet (przewodowa sieć NIC) lub ustaw przełącznik łączności bezprzewodowej w pozycji włączenia (bezprzewodowa sieć LAN).

Włóż instalacyjną płytę DVD systemu Windows 10 lub nośnik USB do komputera i wyłącz komputer.

Włącz komputer i naciśnij klawisz F9, aby otworzyć menu opcji rozruchu.

Wyświetli się menu Boot Options (Opcje rozruchu) z opcją UEFI Boot Sources (Źródła rozruchu UEFI) na szczycie listy i opcją Legacy (Starsze urządzenia) u dołu.

Wybierz urządzenie rozruchowe lub napęd.

Modele z systemem UEFI: Używając klawiszy strzałek, wybierz pozycję DVD Drive (Napęd DVD) lub USB Device (Urządzenie USB) w kategorii UEFI Boot Sources (Źródła rozruchu UEFI) i naciśnij klawisz Enter.

Modele z systemem Non-UEFI: Używając klawiszy strzałek, wybierz pozycję DVD Drive (Napęd DVD) lub USB Device (Urządzenie USB) w kategorii Legacy (starsze urządzenia) i naciśnij klawisz Enter.

Po wyświetleniu monitu Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać rozruch z płyty CD lub DVD i naciśnij klawisz Enter.

Jeśli wybierzesz opcję rozruchu z urządzenia USB, operacja przebiegnie bez monitu.

Modele z UEFI - Jeżeli nie naciśniesz żadnego klawisza po wyświetleniu komunikatu Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać rozruch z płyty CD lub DVD, komputer wykona domyślny rozruch ze starszego urządzenia. Konieczne będzie zatrzymanie instalacji, ponowne uruchomienie komputera, ponowne wybranie urządzenia UEFI i wykonanie instrukcji „Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać rozruch z płyty CD lub DVD”.

Zezwolenie na rozruch przy użyciu opcji starszego urządzenia przed zainstalowaniem systemu Windows 10 uniemożliwia zastosowanie formatowania GPT na dysku twardym i uzyskanie pełnej funkcjonalności.

Po wczytaniu żądanych plików wyświetlony zostanie monit, aby wybrać język, czas i klawiaturę. Dokonaj wyboru i kliknij przycisk Dalej.

Kliknij przycisk Zainstaluj teraz.

Po wyświetleniu monitu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wpisz klucz produktu (5 grup znaków alfanumerycznych bez łączników). Po podaniu prawidłowego klucza, kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Jeżeli pomimo wielu prób wprowadzenie klucza produktu się nie powiodło, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft (w języku angielskim) w celu uzyskania pomocy w sprawie klucza produktu.

Po wyświetleniu monitu o zapoznanie się z postanowieniami umowy licencyjnej przeczytaj umowę i wybierz opcję Akceptuję postanowienia licencyjne, jeżeli akceptujesz warunki, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Po zaakceptowaniu umowy licencyjnej zostaną wyświetlone dwie opcje instalacji: Uaktualnianie na miejscu lub czysta instalacja niestandardowa. Wybierz opcję Niestandardowa.

Sprawdź, czy utworzono kopie zapasowe wszystkich ważnych plików oraz czy utworzono lub uzyskano rozwiązanie do odzyskiwania systemu HP. Po wykonaniu tej operacji wszystkie pliki zostaną zniszczone bez kolejnego ostrzeżenia.

W przypadku wyświetlenia monitu o zainstalowanie sterowników pamięci masowej należy użyć wypakowanych sterowników pamięci masowej, które zostały skopiowane na nośnik CD/DVD lub USB. Jeżeli tak się nie stanie, przejdź do następnego kroku.

W razie potrzeby należy wyjąć płytę instalacyjną systemu Windows 10 i włożyć płytę CD/DVD zawierającą rozpakowane sterowniki pamięci masowej. Zobacz Krok 4: Pobieranie i rozpakowywanie sterowników pamięci masowej na tej stronie w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Kliknij przycisk Wczytaj sterownik.

Kliknij przycisk Przeglądaj.

Przejdź do katalogu właściwego sterownika na nośniku CD/DVD lub USB.

Wybierz sterownik, który chcesz zainstalować, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Powtarzaj te czynności do czasu wczytania wszystkich sterowników pamięci masowej.

Po wczytaniu wszystkich sterowników ponownie umieść płytę instalacyjną w systemie (jeżeli została wyjęta).

Kliknij przycisk Odśwież, a następnie przycisk Dalej.

Zostanie otwarty ekran z pytaniem Gdzie chcesz zainstalować system Windows? . Na ekranie znajduje się lista partycji dostępnych na dysku twardym, czyli przestrzeni, którą instalator może wykorzystać do zainstalowania systemu Windows 10.

Aby kontynuować, zastosuj jedną z poniższych czynności i zainstaluj system Windows na partycji dysku twardego:

Usuń wszystkie partycje i zainstaluj system na jednej partycji o maksymalnym rozmiarze (zaawansowane): Wybierz opcje napędów, aby aktywować więcej opcji na tym ekranie i usuń wszystkie partycje z listy. Po usunięciu wszystkich partycji możesz utworzyć jedną, nową partycję o maksymalnym dostępnym rozmiarze, a następnie sformatować ją. Po utworzeniu i sformatowaniu jednej partycji wybierz ją i kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Utwórz więcej niż jedną partycję i przeprowadź instalację na jednej z nich (zaawansowane): Wybierz opcje napędów, aby aktywować więcej opcji na tym ekranie i usuń wszystkie partycje z listy. Po usunięciu wszystkich partycji możesz utworzyć nowe partycje o różnych rozmiarach i sformatować je. Jedna z tych partycji musi mieć rozmiar co najmniej 20 GB, aby zainstalowanie systemu Windows 10 było możliwe. Korzystanie z tej metody umożliwia pozostawienie oddzielnych partycji z wolnym miejscem do użytku w systemie Windows 10 w charakterze dodatkowych woluminów danych (w widoku Menedżer plików i Komputer). Po utworzeniu i sformatowaniu jednej partycji, wybierz partycję, której rozmiar wynosi co najmniej 20 GB i kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 zostanie wyświetlone okno sieci bezprzewodowej (o ile dotyczy). Możesz połączyć się z siecią teraz lub zrobić to później. Wybierz swoją sieć z listy i kliknij przycisk Połącz lub przejdź później do czynności dotyczącej podłączania.

Opcja sieci bezprzewodowej nie jest wyświetlana, jeżeli nie wykryto żadnej sieci bezprzewodowej. Sieć bezprzewodową można skonfigurować później, po zakończeniu instalacji.

Otworzy się ekran szybkiego wyboru. Na tym ekranie można wybrać jedną z dwóch opcji konfiguracji: Użyj Szybkich ustawień, aby kontynuować lub Dostosuj ustawienia, aby zmienić poszczególne parametry.

Jeżeli chcesz zaakceptować ustawienia domyślne i zezwolić firmie Microsoft na zarządzanie komputerem, kliknij przycisk Użyj ustawień ekspresowych.

Jeżeli chcesz sprawdzić opcje i wprowadzić zmiany w ustawieniach, kliknij przycisk Dostosuj ustawienia i wybierz poszczególne opcje.

Umożliwia logowanie do systemu za pomocą konta Microsoft lub lokalnego.

W miarę postępu instalacji na ekranie pojawi się seria okien z komunikatami o jej postępie. Po zakończeniu instalacji wyświetli się komunikat Zaczynajmy oraz ekran logowania lub pulpit systemu Windows 10.

Po zakończeniu instalacji zaktualizuj sterowniki, zainstaluj oprogramowanie i przywróć pliki z kopii zapasowych. Przejdź do Czynności do wykonania po czystej instalacji systemu Windows 10, aby dowiedzieć się więcej.

Czynności do wykonania po czystej instalacji systemu Windows 10

Zainstaluj zaktualizowane sterowniki.

W celu uzyskania najlepszej jakości zainstaluj najnowsze sterowniki dla swojego komputera. Jeżeli sterowniki zostały pobrane wcześniej, użyj sterowników zapisanych na nośniku CD/DVD lub USB. Aby pobrać najnowsze sterowniki, przejdź do Centrum obsługi klienta HP.

Sterowniki urządzeń wymienionych poniżej mają krytyczne znaczenie dla działania systemu Windows 10 i rozwiążą znane problemy, które mogą wystąpić po instalacji:

Sterowniki pamięci masowej

Sterowniki kart graficznych lub wideo

Sterowniki sieci

Sterowniki i oprogramowanie BlueTooth (komputery z serii All-in-One)

Sterowniki Management Engine

Sterowniki audio

Skonfiguruj oprogramowanie HP Remote Graphics Software (RGS).

Tworzenie odzyskiwania systemu Windows .

Utworzenie dysku odzyskiwania systemu na nośniku DVD lub USB może pomóc w rozwiązaniu problemów z rozruchem i przywrócić system Windows 10 w razie wystąpienia problemów w przyszłości.

W systemie Windows wyszukaj frazę odzyskiwanie, a następnie kliknij opcję Utwórz dysk odzyskiwania.

Jeżeli komputer posiadał zainstalowane programy Recovery Partition i Recovery Manager dla systemu Windows 7, to instalacja systemu Windows 10 mogła spowodować ich usunięcie. Jeżeli chcesz przywrócić wyjściowy system operacyjny po uaktualnieniu, musisz użyć nośnika odzyskiwania danych uzyskanego przed uaktualnieniem, uzyskać nośnik odzyskiwania danych od firmy HP lub nabyć wersję handlową wybranego systemu operacyjnego Windows.

Jeśli komputer posiadał partycję odzyskiwania, została ona usunięta podczas czystej instalacji. Jeżeli chcesz przywrócić wyjściowy system operacyjny po uaktualnieniu, musisz użyć nośnika odzyskiwania systemu utworzonego przed uaktualnieniem, uzyskać nośnik odzyskiwania systemu od firmy HP lub nabyć wersję handlową wybranego systemu operacyjnego Windows.

Procedury instalacji uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f

Bezpośredni link do pobrania Procedury instalacji uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedury instalacji uaktualnienia Hitachi P50s601 Dw3f