Reset ręczny 3com 3c10222

Reset ręczny 3com 3c10222 jest specjalnym narzędziem do restartu routera 3com 3c10222, który pozwala na odzyskanie dostępu do routera w sytuacjach, w których użytkownik nie ma dostępu do panelu administracyjnego, lub zapomniał hasła. Reset ręczny pozwala na wyczyszczenie wszystkich ustawień routera do ich domyślnych wartości, a także na zresetowanie hasła routera. Aby zresetować router 3com 3c10222, należy wcisnąć przycisk resetu na tylnej stronie routera przez co najmniej 10 sekund, co spowoduje restrat urządzenia i wyczyszczenie wszystkich ustawień.

Ostatnia aktualizacja: Reset ręczny 3com 3c10222

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

lisu00 24 Jan 2016 14:20 10257

 • #1Level 10  

  #1

  Witam, czy Renault Scenic 3 ma ten sam typ automatycznego hamulca ręcznego co poprzedni model i te same z nim problemy? Hamulec w moim Scenicu 3 2011r. już kilkukrotnie zablokował się. Objawy: nie można ruszyć, migające "P" na desce i symbol kluczyka-pomarańczowy oraz komunikat o usterce.

 • #2robi1214Level 31  #2

  Hamulec inny, ale problemy jak widać podobne.

 • #3milejowLevel 43  #3

  Inny, brak linek i oddzielny siłownik na każdym z tylnych zacisków.

 • #4#4

  Usterka naprawiona, przełamał się przewód przy mechanizmie blokującym zacisk.
  Przy okazji stwierdziłem brak mechanizmu awaryjnego odblokowania hamulca, co może być nie lada problemem w trasie.
  Czy kluczyk i komunikat o potrzebie kontroli hamulca znikną same, czy trzeba wykasować?

 • #5JohnyBravo7Level 2  #5

  Cześć, mam chyba ten sam problem (scenic 3, 2009) ręczny nie chce odpuścił w prawym tylnym kole przy próbie ruszania, kontrolka na przycisku ręcznego miga.
  Zobaczyłem pod koło i zauważyłem uszkodzony lekko przewód - domyślam się, że on jest problemem.
  Mam pytanie, czy jest możliwość odblokowania tego ręcznego (na parkingu) bez zamawiania lawety i mechanika?
  Na innym forum czytałem, że ktoś odpiął po prostu kostkę i podał 12V napięcia na ten silniczek od zacisku - czy ktoś z was tego próbował?

  Dodano po 50 [sekundy]:

  @lisu00 Hej, może Ty miałeś taki sam problem? Jak odblokowałeś ręczny? Z góry dzięki za pomoc.

 • #6mark55Level 13  #6

  Na innym forum czytałem, że ktoś odpiął po prostu kostkę i podał 12V napięcia na ten silniczek od zacisku - czy ktoś z was tego próbował?

  Można tak zrobić przy wymianie klocków podaje się 12V i silniczek cofa klocki a zmieniając biegunowość silniczek zaciska.

 • #7#7

  Super, dzięki za podpowiedź.
  Ostatecznie udało mi się odblokować hamulec w ten sposób, że poruszałem trochę kostką i kablem (ewidentnie coś nie stykało) Próbowałem odpalić o zwolnić hamulec i za którymś razem puściło. Jak odpuściły to odłączyłem wiązkę i na razie jeżdżę bez jednego ręcznego do momentu wymiany wiązki.

Resetowanie poprzez GUI

Najprościej można dokonać resetu urządzenia poprzez przeglądarkę, gdyż jak wiadomo na switchu nie ma przycisku do resetowania.

Resetowanie poprzez CLI

Pierwszego sposobu nie wykorzystamy, jeśli ktoś zmienił hasło administratora. Należy wtedy wykorzystać port konsolowy oraz hyper terminal. Co prawda obecnie w komputerach ciężko o port COM (są na szczęście przejściówki na USB). Również zamiast programu hyper terminal można użyć Putty.

Ustawiamy parametry połączenia wg poniższego zrzutu.

Łączymy się z urządzeniem.

Wchodzimy w tryb uprzywilejowany enable. Następnie wpisujemy reset

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

felu 10 Jan 2006 23:06 4630

 • #1Level 17  

  #1

  Witam!!!
  Mam switcha 3coma 4300. Czy da sie go jakos przywrocic do ustawien fabrycznych??? Problem w tym ze podlaczam userow i co jakis czas jeden albo kilku nie ma neta po resecie albo wlaczeniu kompa. Switch jest zarzadzalny wiec moze cos jest w nim zle ustawione??? Czy po resecie TWARDYM moge go urzywac bez zaprogramowania (tak jak normalnego nie zarzadzalnego)???
  Pozdrawiam Grzesiek

 • #2mbo

  VIP Meritorious for electroda. pl  #2

  Jeśli masz do niego login i hasło to z poziomu konsoli/ strony konfiguracyjnej możesz przywrócić ustawienia fabryczne.
  Jeśli nie było w nim ustawiane np. VLAN'ów lub innych zaawansowanych ustawień to z punktu widzenia użytkownika zachowuje się on jak najzwyklejszy switch. Jego zarządzalność powoduje, że w razie problemów możesz sprawdzić w statystykach co jest/może być problemem.

  Sprawdź - może jest dostępna dla niego nowsza wersja oprogramowania, która zlikwiduje problem.

 • #3#3

  switcha dostalem i nie mam do niego hasla i nie wiem w jakiej sieci pracowal. Objawy sa takie ze co pewien czas wywala kilka portow (2, 3 porty). Najczesciej rano jak user wlaczy kompa to obja sie to u niego ze DHCP mu nie przydziela IP. Na switchu Link sie swieci i mruga Action:/. Po odlaczeniu zasilania switch wstaje i wszyscy maja neta:/. Co zrobic zeby switch byl przezroczysty?? Nie chce ogladac statystyk. Da sie go jakos resetnac albo usunac haslo??? Jakas zworka na bateryjce w srodku pomorze??? Jest taka opcja??? Pytam bo nie mam drugiego na podmiane i nie chce tego uwalic calkiem a kazda proba wiaze sie z odlaczeniem 48 userow .

 • #4#4

  Sprawdź czy zalogujesz się na konsoli na domyślne hasła:admin -security
  manager -manager
  monitor -monitorJeśli nie to po włączeniu switcha do zasilania masz 30 s na zmianę hasła - to procedura password recovery.

Reset ręczny 3com 3c10222

Bezpośredni link do pobrania Reset ręczny 3com 3c10222

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Reset ręczny 3com 3c10222