Szybka instalacja Frigidaire Fgq221ca

Instalacja Frigidaire FGQ221CA jest prosta i szybka. Wystarczy podłączyć ją do zasilania, następnie podłączyć węże do zaworów zimnej i ciepłej wody, a następnie nałożyć uszczelkę na każdy zawór. Następnie należy włożyć lodówkę do otworu w ścianie i przykręcić ją do ściany. Na koniec należy włączyć zasilanie i uruchomić lodówkę. Frigidaire FGQ221CA jest zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną wydajność i zoptymalizowane zużycie energii, co czyni ją doskonałym wyborem dla Twoich lodówkowych potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: Szybka instalacja Frigidaire Fgq221ca

1) Brak projektu

Jeśli mamy szczęście, a wykonawca jest doświadczony, to instalacja wykonana bez projektu może działać prawidłowo. Częściej jednak okazuje się, np. że niektóre pomieszczenia są niedogrzanie, a całość nie daje się wyregulować. Wykonanie projektu przez fachowca pozwala nie tylko ustrzec się wielu błędów. Ponadto zdecydowanie łatwiej będzie nam dochodzić swoich praw, jeśli nie będziemy zadowoleni z efektów pracy instalatora.

2) Źle dobrana moc grzejników

Zdarza się to dość często, częściowo dlatego, że ich moc zmienia się wraz ze zmianą temperatury wody. Określając moc grzejników, podaje się także temperaturę:

 • wody zasilającej;
 • wody powracającej do kotła;
 • panującą w ogrzewanym pomieszczeniu.

W efekcie warunki, dla których określa się moc grzejnika, są zapisane, np. tak: 70/55/20°C.

Nie należy pochopnie zawyżać mocy grzejników. Wówczas trzeba zastosować większe, wyregulowanie hydrauliczne instalacji może okazać się niemożliwe, bo cały czas przepływ wody w nich będzie bardzo mocno zdławiony, co może z kolei doprowadzić do tego, że niektóre grzejniki będą nie dogrzewać.

Te same problemy dotyczą oczywiście także ogrzewania podłogowego.

Jak dobrać grzejnik do instalacji?

3) Źle umieszczone grzejniki

Grzejniki umieszcza się w pobliżu miejsc, w których straty ciepła są największe - przy ścianach zewnętrznych, pod oknami. Także rurki ogrzewania podłogowego układa się gęściej w pobliżu ścian zewnętrznych, tworząc pas grzejący intensywniej.

Błędem jest umieszczanie grzejników zbyt blisko parapetu (szczelina powinna mieć ok. 10 cm) lub na nieodpowiednich wspornikach, praktycznie „przyklejone” do ściany, gdyż utrudnia to ruch powietrza wspomagający przekazywanie ciepła. Podobne niekorzystne skutki powoduje zasłonięcie grzejników ciężkimi zasłonami, meblami itp.

Skuteczna moc grzejnika spadnie, jeśli znajdzie się on zbyt blisko parapetu lub za obudową.

4) Źle umieszczone czujniki temperatur

Miejsce na pokojowy lub pogodowy czujnik temperatury sterujący pracą kotła, a w konsekwencji także grzejników, musi być tak wybrane, by jego wskazania nie były fałszowane przez inne źródła ciepła. Regulatora pokojowego nie należy umieszczać, np. zbyt blisko kominka, któregoś z grzejników lub za zasłoną. Wartym uwagi rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy problemy z wybraniem miejsca na czujnik; są czujniki bezprzewodowe, które można swobodnie przenosić.

W przypadku czujników umieszczonych na zewnątrz domu (współpracujących z automatyką pogodową) trzeba przede wszystkim unikać ich bezpośredniego nasłonecznienia.

Przeczytaj

Może cię zainteresowaćDowiedz się więcej+ Pokaż więcej

5) Niedodanie do wody inhibitora korozji

Jeśli w instalacji centralnego ogrzewania wykonanej z rur miedzianych instalujemy grzejniki aluminiowe, to do wody grzewczej powinien być dodany inhibitor korozji, chroniący przed procesami elektrochemicznymi szkodliwymi dla trwałości elementów aluminiowych. Instalacja taka musi pracować w obiegu zamkniętym, gdyż częste uzupełnianie wody znacząco zmniejsza skuteczność środka antykorozyjnego.

6) Dobranie grzejników o zbyt małej mocy

Lepiej zamontować grzejnik o większej wydajności cieplnej niż za mały. Pozwoli to na wydajną pracę instalacji przy niższej temperaturze wody zasilającej, co korzystnie wpłynie na sprawność urządzeń grzewczych. Poprzez dławienie przepływu wody zaworem ręcznym lub termostatycznym, dostosujemy moc grzejną do bieżących potrzeb.

7) Zasyfonowanie instalacji grzejnikowej

Doprowadzenie rur do grzejnika nie może powodować zasyfonowania instalacji, co się zdarza, gdy grzejnik umieszczony jest poniżej rur. Zasyfonowanie prowadzi do powstania korka powietrznego i zaniku przepływu wody. Jeśli nie ma innej szansy zamontowania grzejnika, w najwyższym punkcie doprowadzenia wody należy założyć odpowietrznik samoczynny. 

Poradnik

Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

8) Niestabilny montaż grzejników

Zamontowanie grzejnika naściennego wymaga stabilnego osadzenia wsporników w murze, gdyż może on ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Problem z montażem występuje zwłaszcza przy mocowaniu grzejników na ścianach pokrytych płytami gipsowo-kartonowymi. Przy dużych (ciężkich) grzejnikach, należy oprzeć je na dopasowanych do nich podporach, które przeniosą ciężar urządzenia na podłogę. pl/i/2021/11/24/420139-ecce-1600x0_9-bledow-popelnianych-podczas-montowania-grzejnikow1-budujemydompl. jpg" title="Montaż grzejnika">

Mocowanie grzejnika ściennego na specjalnych podporach montażowych (fot. Zehnder).

9) Niewłaściwe podłączenie grzejników do instalacji

Grzejniki łączy się z instalacją zawsze za pośrednictwem dwóch zaworów: na zasilaniu montuje się zawór regulacyjny, a na powrocie - zawór odcinający. Pozwala to na ewentualne zdjęcie grzejnika bez konieczności spuszczania wody z całej instalacji.

Zawór regulacyjny przystosowany do założenia głowicy termostatycznej montuje się w takim położeniu, aby głowica leżała poziomo.

Jarosław Antkiewicz

fot. otwierająca: Purmo

Jeśli to początek Twojej przygody z fotowoltaiką, to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje o fotowoltaice i możliwościach jej wykorzystania. Skupiamy się przy tym na domowych instalacjach fotowoltaicznych i mniejszych systemach dla firm. Jeśli skala Twojego przedsięwzięcia jest większa, sprawdź artykuły o fotowoltaice dla firm, dla rolników i o farmach fotowoltaicznych.

Spis treści

 • Instalacja fotowoltaiczna - co to jest?
 • Jak system fotowoltaiki pozwala oszczędzać?
 • Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca?
 • Jak dobrać moc instalacji PV?
 • Instalacja fotowoltaiczna - cena
 • Gdzie montować panele fotowoltaiczne?

Oferty od dobrych instalatorów z Twojej okolicy

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Instalacja fotowoltaiczna - co to jest?

Fotowoltaika to metoda zamiany bezpłatnej energii słonecznej na energię elektryczną. Obecnie wykorzystuje się głównie ogniwa krzemowe, w których zachodzi efekt fotowoltaiczny.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów podstawowych:

 • Modułów fotowoltaicznych, czyli płaskich, błyszczących paneli montowanych np. na dachu, które pobierają energię słoneczną i przetwarzają ją na energię elektryczną w postaci prądu stałego.
 • Inwertera (falownika), urządzenia, które przekształca prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC), czyli taki jak w gniazdku elektrycznym.
 • Konstrukcji nośnej (montażowej), która utrzymuje panele na miejscu.
 • Kabli i złączek, które łączą moduły fotowoltaiczne ze sobą i z falownikiem. Muszą być elastyczne, wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, słońce itd.

Ponadto instalacja fotowoltaiczna może współdziałać z innymi urządzeniami:

 • Instalacja fotowoltaiczna może ładować magazyn energii, by z zielonej energii korzystać też wieczorem i w nocy
 • Fotowoltaika może zasilać pompę ciepła
 • Panele fotowoltaiczne mogą ładować też Twoją stację ładowania samochodów elektrycznych

W ten sposób instalacja fotowoltaiczna może służyć za motor napędowy całego inteligentnego budynku.

Sprawdź, ile kosztuje instalacja PV w Twojej okolicy

Mój kod pocztowy:

Jak system fotowoltaiki pozwala oszczędzać?

Instalacja fotowoltaiczna działa w dzień, a największą moc osiąga w okolicach południa. Produkuje prąd i zasila wszystkie urządzenia elektryczne w domu. Dlatego zmywarkę, bojler i ładowarkę samochodów elektrycznych warto włączać wtedy, gdy instalacja fotowoltaiczna działa z pełną mocą, co można realizować ręcznie lub zautomatyzować. Nadwyżki oddajesz do sieci energetycznej i odkupuje je od Ciebie Twój sprzedawca prądu. Wartość sprzedanej energii zmniejszy Twoje rachunki w rozliczeniu rocznym, a z odpowiednio dużą produkcją możesz nawet na tym zarobić!

Wokół tego nowego systemu rozliczeń, zwanego net-billingiem narosło wiele mitów. W rzeczywistości ten system jest mniej korzystny, ale wcale nie sprawia, że fotowoltaika nie jest opłacalna.

Jednak po jakiej cenie będziesz sprzedawać energię? Czy da się zrobić tak, by nie oddawać do sieci żadnej energii? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w sekcji o rozliczeniu nadwyżek naszego poradnika o fotowoltaice. Poniższa tabelka zawiera jednak skrót informacji:

Mechanizm
zysku z PV
Opis Wysokość zarobku na 2023
Autokonsumpcja Ilość energii, którą zużywasz bezpośrednio na miejscu. Wykorzystując energię na miejscu nie ponosisz kosztu mocy czynnej ani opłat dystrybucyjnych.

Bez magazynu energii będzie to jakieś 22% Twojego uzysku. Z magazynem energii więcej.

Na 2023 wyniesie to: 0, 7884 zł / kWh do limitu 2000 kWh rocznie i 0, 9514 zł / kWh powyżej tego limitu
Sprzedaż energii Wszystko, czego nie zużyjesz w domu, sprzedajesz swojemu sprzedawcy prądu. W 2023 sprzedajesz kWh po średniej cenie z giełdy z zeszłego miesiąca. Od lipca 2024 po średniej cenie z danej godziny. Pod koniec 2022 ceny są bardzo wysokie, 0, 55 - 0, 75 zł / kWh.

Już wiesz, jak instalacja fotowoltaiczna zasila Twój dom i zapewnia oszczędności. Pytanie, czy to opłacalna inwestycja?

Gotowy na fotowoltaikę?

W 2019 średnia cena za instalację wynosiła 4, 19PLN/Wp. To ponad 40% mniej niż trzy lata wcześniej. Inwestycja zwraca się już po 7 latach. Sytuacja nigdy nie była bardziej korzystna.

Oblicz oszczędności

Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna się opłaca i z reguły jej koszt zwraca się w czasie trwania gwarancji, przy czym paneli fotowoltaicznych nie należy montować w cieniu i trzeba zostawić miejsce od skraju dachu. Zarówno duże instalacje fotowoltaiczne, jak i małe są opłacalne, chociaż te większe z zasady opłacają się bardziej. Te fakty ilustruje poniższa grafika.

Oczywiście mówiąc o "dużej instalacji" nie mamy na myśli instalacji bezmyślnie przewymiarowanej. Po prostu w net-billingu nie ma jedynej słusznej wielkości instalacji. Od instalatora otrzymasz zapewne pewien zakres mocy, którą ma sens zamontować na dachu. W tym zakresie bardziej opłacalne będzie wybranie większej instalacji. Uważamy tak, bo nie znamy ani jednego przypadku w którym ktoś narzekałby na zbyt wiele fotowoltaiki. Zazwyczaj szybko znajdujemy nowe sposoby na zagospodarowanie energii elektrycznej.

Kluczem do sukcesu jest prawidłowa instalacja całego systemu fotowoltaicznego, co wiąże się z wyborem odpowiedniej firmy fotowoltaicznej. Dlaczego tak mówimy? Argumenty zawarliśmy w poniższym filmiku!

Doświadczony, rzetelny instalator nie uszkodzi dachu przy montażu, udzieli gwarancji nie tylko na panele i falownik, ale również na wykonane prace, okablowanie i całą konstrukcję oraz zapewni wsparcie techniczne. Odpowiednio zamontowana instalacja fotowoltaiczna może działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

W 60 sekund

Za darmo

Do 30% oszczędności

Zalety fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna ma wiele zalet, oto niektóre z nich:

 • Obniża rachunki za prąd. Ponieważ ceny energii będą rosnąć przez kolejne 30 lat, ich obniżenie to pewny sposób na oszczędności!
 • To trwała i wypróbowana technologia. Istnieją instalacje fotowoltaiczne, które są w użytku od kilkudziesięciu lat. Dlatego niektórzy producenci fotowoltaiki dają 30 lat gwarancji działania i nie są to puste obietnice!
 • Instalacja fotowoltaiczna zwiększa wartość nieruchomości, zatem nawet jeśli zechcesz się przeprowadzić – nie tracisz!
 • Fotowoltaika jest ekologiczna. Panele fotowoltaiczne pozyskują energię odnawialną w przyjazny dla środowiska sposób. Bardzo szybko spłacają swój ślad węglowy.

Fotowoltaika to stabilna inwestycja. Niemal każde inne przedsięwzięcie jest połączone z niestabilnym rynkiem finansowym, wysoką inflacją i zmiennymi stopami procentowymi. Fotowoltaika generuje prąd w sposób łatwy do przewidzenia i niezmiennie przez wiele lat.

Warto wiedzieć!

Ciekawostka - Czy wiesz, że osoba, która korzysta z sieci energetycznej (czyli węgla kamiennego) "wyprodukuje" rocznie około 3000 kg CO2 więcej, niż osoba korzystająca z fotowoltaiki? Czy to dużo? To więcej niż 6-krotna wycieczka samolotem z Warszawy do Paryża! Według danych EDGAR każdy Polak emituje do atmosfery 8, 76 tony CO2. 3000 kg mniej to redukcja śladu węglowego aż o 1/3!

Jak dobrać moc instalacji PV?

Kiedyś instalacja powyżej pewnej wielkości przestawała przynosić dodatkowe zyski, jednak w wyniku niedawno wprowadzonych zmian w prawie dot. fotowoltaiki, (niemal nie da się zbudować zbyt dużej instalacji fotowoltaicznej. Stąd od kwietnia 2022 roku zasada jest prosta - zamontuj tyle paneli, ile sensownie zmieści się na dachu i raczej nie mniej niż 5-6 kWp. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta, im większa instalacja fotowoltaiczna, tym mniej płacisz za montaż każdego następnego modułu. Więcej argumentów znajdziesz w naszym artykule o tym, jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej.

Oferty od dobrych instalatorów z Twojej okolicy

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Instalacja fotowoltaiczna - cena

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna? Mała domowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 3 kWp kosztuje 25 tysięcy złotych, ale dopłacając 11 tysięcy zł możesz już mieć kolejne 3 kWp czyli razem 6 kWp. Z kolei Instalacja o mocy 10 kWp kosztuje około 48 000 zł.

Mały magazyn energii o pojemności 5 kWh to koszt jakichś 15 000 zł. Tutaj kolejne 5 kWh będzie wymagać dopłaty 13 000 zł.

Poniższa tabela zawiera ceny najpopularniejszych wariantów systemów fotowoltaicznych.

Cena fotowoltaiki Z magazynem energii 5 kWh Z magazynem energii 10 kWh
Instalacja 3 kWp 20 000 zł 35 000 zł 48 000 zł
Instalacja 6 kWp 30 000 zł 45 000 zł 58 000 zł
Instalacja 10 kWp 46 000 zł 61 000 zł 74 000 zł

W internecie bez problemu znajdziesz wyraźnie tańsze oferty, lecz powinieneś na nie uważać. Dlaczego? Omawia to poniższy filmik.

Zamiast ryzykować problemy, porównaj kilka ofert od sprawdzonych firm fotowoltaicznych i wybierz najlepszą!. png 2x"/>

Kolejnym sposobem na obniżenie ceny instalacji fotowoltaicznej są dotacje. Sprawdź, jakie programy są dostępne w Twoim województwie, czytając nasz artykuł o dofinansowaniach do fotowoltaiki.

Dotacje na instalację fotowoltaiczną

Obecnie najważniejszym programem dofinansowania instalacji fotowoltaicznej jest Mój Prąd. Najważniejsze założenia obowiązującej, czwartej edycji programu zawiera następujące założenia:

 • Dotacja do instalacji fotowoltaicznej 7000 zł
 • Dotacja do magazynu energii 16 000 zł
 • Dotacja do magazynu ciepła (np. zasobnika c. w. u. ) 5 000 zł
 • Dotacja do urządzeń EMS (zarządzających energią) 3000 zł

Uwagę zwraca przede wszystkim duża dotacja do magazynu energii. Magazyny energii wyraźnie zwiększają autokonsumpcję z instalacji fotowoltaicznej. Jeśli kiedykolwiek zdecydować się na magazyn energii, to teraz.

Gdzie montować panele fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna jest montowana najczęściej na dachu lub na gruncie. Popularność zdobywają też wiaty fotowoltaiczne i instalacje BIPV.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, przyjrzyjmy się im.

Instalacja na dachu

Instalacja fotowoltaiczna na dachu to tanie i dobre rozwiązanie na darmową zieloną energię. Dach nie musi być idealnie nachylony ani skierowany na południe. Stromy dach to więcej energii zimą, a dach bardziej płaski - latem. Instalacja na wschód lub zachód wyprodukuje mniej energii ogółem, ale za to więcej z rana lub wieczorem, gdy bardziej jej potrzebujesz. pl/files/pages/moc-paneli-fotowoltaicznych/instalacja-nova@2x. pl/files/pages/moc-paneli-fotowoltaicznych/instalacja-nova. jpg 1x" type="image/jpeg"/>

Decydując się na instalację PV na dachu domu, rozważ mikroinwertery lub optymalizatory z funkcją rapid shutdown. Te urządzenia to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek pożaru, bo bardzo ułatwiają akcję gaśniczą. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule o mikroinwerterach.

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie wymaga prac ziemnych i montażu kosztownej konstrukcji, ale to dobra opcja, gdy dach nie nadaje się pod fotowoltaikę, na przykład z powodu cienia. pl/files/pages/instalacja/foto-grunt@2x. pl/files/pages/instalacja/foto-grunt. jpg 1x" type="image/jpeg"/>

Ulepszeniem gruntowej instalacji fotowoltaicznej są dwustronne moduły fotowoltaiczne. Zwiększają one ogólną produkcję, bo generują prąd także ze światła odbitego od podłoża.

Carport fotowoltaiczny

Świetnym wariantem instalacji PV na gruncie jest carport fotowoltaiczny zwany też wiatą fotowoltaiczną. Oprócz generowania zielonej energii służy również jako otwarty garaż samochodowy. Z modułami szkło-szkło robi to piorunujące wrażenie!

Zdjęcie carportu fotowoltaicznego ML Systems

Podsumowując, warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną. To ekologiczny i niezawodny sposób na wytwarzanie darmowej zielonej energii. Możesz obniżyć ogólny koszt inwestycji, korzystając z odpowiednich programów dofinansowań oraz wybierając spośród kilku ofert od sprawdzonych instalatorów. Wypełnij poniższy kalkulator, by otrzymać dopasowane oferty!

Oferty od dobrych instalatorów z Twojej okolicy

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

W tym artykule opisano sposoby instalowania systemu Windows 11.

Uwaga: Aby można było uaktualnić system do wersji Windows 11, urządzenia muszą spełniać minimalne wymagania systemowe systemu Windows 11. Niektóre funkcje systemu Windows 10 nie są dostępne w systemie Windows 11. Wymagania systemowe dotyczące korzystania z niektórych funkcji i aplikacji systemu Windows 11 przekraczają minimalne wymagania systemowe systemu Windows 11. Odkryj specyfikacje, funkcje i wymagania dotyczące komputera dla systemu Windows 11

Przed rozpoczęciem

Upewnij się, że urządzenie, na którym chcesz zainstalować system Windows 11, spełnia minimalne wymagania systemowe. Jeśli na urządzeniu jest obecnie uruchomiony system Windows 10, zalecamy sprawdzenie minimalnych wymagań systemowych przy użyciu aplikacji PC Health Check. Nie zalecamy instalowania systemu Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia wymagań. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach, które nie spełniają minimalnych wymagań systemowych.

Aktualizacja systemu Windows w ustawieniach (zalecane)

Jeśli przeprowadzasz uaktualnienie z systemu Windows 10, zalecamy zaczekać na powiadomienie od usługi Aktualizacja systemu Windows, że uaktualnienie jest gotowe dla Twojego urządzenia. Aby sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wybierz pozycję Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

W przypadku znanych problemów, które mogą mieć wpływ na urządzenie, możesz również sprawdzić Centrum kondycji wydania systemu Windows.

Inne sposoby instalowania systemu Windows 11 (niezalecane) 

Użyj uaktualnienie za pomocą Asystenta instalacji

Zalecamy zaczekanie, aż urządzenie otrzyma ofertę uaktualnienia do systemu Windows 11 przed użyciem Asystenta instalacji. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz go znaleźć na stronie pobierania oprogramowania Windows 11.

Ostrzeżenie: 

 • Firma Microsoft zaleca, aby nie instalować systemu Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia minimalnych wymagań systemowych Windows 11. Jeśli zdecydujesz się zainstalować system Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia tych wymagań, i potwierdzasz i rozumiesz zagrożenia, możesz utworzyć następujące wartości klucza rejestru i pominąć sprawdzanie pod kątem modułu TPM 2. 0 (wymagany jest co najmniej moduł TPM 1. 2) oraz rodziny i modelu procesora CPU.

 • Klucz rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup

  Nazwa: AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU

  Typ: REG_DWORD

  Wartość: 1

  Uwaga: w przypadku nieprawidłowej modyfikacji rejestru przy użyciu Edytora rejestru lub innej metody mogą wystąpić poważne problemy. Te problemy mogą wymagać ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że te problemy można rozwiązać. Zmodyfikuj rejestr na własne ryzyko.

Dostępne są dwie ścieżki instalacji:

 1. Uaktualnij, uruchamiając Instalatora na nośniku podczas uruchamiania systemu Windows 10. Będziesz mieć możliwość: 

  a Wykonać Pełne uaktualnienie, które przechowuje pliki osobiste (w tym sterowniki), aplikacje i ustawienia systemu Windows. Jest to domyślne środowisko i jest to środowisko używane przez Asystenta instalacji.

  b. Zapisz tylko dane zachowa tylko pliki osobiste (w tym sterowniki), a nie aplikacje, a nie ustawienia systemu Windows.

  c. Czysta instalacjainstaluje system Windows 11 i nie zachowa niczego z instalacji systemu Windows 10. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Nadaj komputerowi rozpoczęcie od nowa.

  Rozruch z nośnika w celu uruchomienia Instalatora. Ta ścieżka jest czystą instalacją i nie będzie zachowywać poprzednich plików ani ustawień.

  Ważne: Przed rozpoczęciem rozruchu z nośnika należy sprawdzić, czy urządzenie spełnia minimalne wymagania systemowe, ponieważ umożliwi to zainstalowanie systemu Windows 11 jeśli masz co najmniej moduł TPM 1. 2 (zamiast minimalnego wymagania systemowego modułu TPM 2. 0) i nie sprawdzi, czy procesor znajduje się na zatwierdzonej liście procesorów na podstawie rodziny i modelu procesora.

Tworzenie obrazu instalacji

Użyj narzędzia DISM lub narzędzi innych firm, aby bezpośrednio zastosować istniejący obraz systemu Windows 11 do dysku.

Ważne: Instalacja obrazu systemu Windows 11 nie sprawdzi następujących wymagań: TPM 2. 0 (wymagany jest co najmniej moduł TPM 1. 2) oraz rodzina i model procesora CPU.

Powiązane artykuły

Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach, które nie spełniają minimalnych wymagań systemowych.

Szybka instalacja Frigidaire Fgq221ca

Bezpośredni link do pobrania Szybka instalacja Frigidaire Fgq221ca

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szybka instalacja Frigidaire Fgq221ca